Pomiń menu

Włocławek: Sesja MRM w LMK

 

Dnia 29 kwietnia (czwartek) w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej (LMK) o godzinie 13:00 odbyła się otwarta sesja Młodzieżowej Rady Miasta.
Na sesji podsumowano dotychczasową działalność Rady. Przedstawiono uchwałę Rady Miasta Włocławek dotycząca darmowych przewozów instrumentów oraz pomocy plastycznych i naukowych autobusami MPK dla uczniów kształcących się muzycznie i plastycznie, która to uchwała została zaproponowana wspólnie przez MRM oraz panią radną Joannę Borowiak.

Młodzi Radni złożyli na ręce Joanny Borowiak specjalne podziękowania za dotychczasową współpracę z nadzieją na jej kontynuację.

MRM zatwierdziła III edycją Festiwalu „Młode talenty”. Przyjęto stanowisko w sprawie monitoringu bazy sportowej włocławskich szkół.

Omówiono również projekt „Pozycja Młodzieżowych Rad w Polsce”, w ramach którego nastąpi oficjalne rozpoczęcie akcji informacyjno-edukacyjnej dla kandydatów do kolejnej kadencji Młodzieżowej Rady Miasta. W ramach akcji zostanie przeprowadzony cykl warsztatów i kampanii informacyjnych dotyczących działalności MRM we współpracy z Projektem Włocławek, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundację Civis Polonus i współfinansowany przez Fundację im. Stefana Batorego.

Akcja szkoleń i warsztatów dla kandydatów na młodzieżowych radnych będzie odbywała się w ramach tegorocznej edycja Akcji „Masz głos, masz wybór”.

Stowarzyszenie Obywateli Projekt Włocławek