Pomiń menu

Spotkanie z Naczelniczką Wydziału Oświaty

 9 czerwca odbyło się spotkanie Pauli Langnerowicz, Marszałka Sejmu Dzieci i Młodzieży XVI kadencji i Rafała Korasiewicza, koordynatora Młodego Włocławka z Bożeną El-Maaytah, Naczelnik Wydziału Oświaty. Paula jest również koordynatorką akcji „Młodzi Głosują” we Włocławku, w ramach której w dniach 15 i 16 czerwca odbędą się we włocławskich gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych prawybory prezydenckie, przygotowane jako aktywizujące działanie profrekwencyjne.

Młody Włocławek otrzymał zgodę urzędu miasta na realizację akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej „Młodzi Głosują” na terenie włocławskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Rozmawiano również o sposobie rozszerzenia akcji „Zło dobrem zwyciężaj” na szkoły, aby kreować otwartość, postawy obywatelskie, tolerancję i dialog. Przedstawiciele Młodego Włocławka zaprezentowali Pani Naczelnik dotychczasowe osiągnięcia, między innymi otrzymanie dofinansowania na projekt z programu „Młodzież w działaniu”, otwarcie pokonkursowej wystawy fotograficznej Amnesty International pt.: „Żądamy godności”, po której przeprowadzono 5 warsztatów antydyskryminacyjnych. Podzielili się również nadchodzącymi działaniami, takimi jak warsztaty dziennikarskie, szkolenia dla kandydatów do Młodzieżowej Rady Miasta, Cykl spotkań i warsztatów dotyczących różnic międzykulturowych, prawa człowieka i dialogu zakończony konferencją pokazującą, że pomimo różnić – wszyscy jesteśmy równi, gdyż jesteśmy ludźmi.

– Przygotowywany jest również cykl spotkań, które mają oddemonizować Islam, by pokazać, że to nie tylko terroryści, ale ludzie o wspaniałej kulturze, zwyczajach i osiągnięciach. – powiedział R. Korasiewicz, który jest również aplikantem trenerskim Amnesty International.

Ostatnim poruszanym elementem była sprawa powołania społecznego Rzecznika Praw Ucznia

przy współpracy z Rzecznikiem Praw Dziecka, Wojewódzkim Rzecznikiem Praw Ucznia oraz panem Andrzejem Osuchem, w ramach działalności Projektu Włocławek.

Ze strony Pani El-Maaytah wypłynęła chęć współpracy i poparcie dla działalności Młodego Włocławka.

Stowarzyszenie Obywateli Projekt Włocławek