Pomiń menu

Prawybory we włocławskich szkołach

 


W minionym tygodniu we włocławskich gimnazjach i szkołach gimnazjalnych odbywały się symulacje wyborów prezydenckich w ramach Akcji „Młodzi głosują” Centrum Edukacji Obywatelskiej. Wcześniej przygotowane przez Projekt Polska prawybory odbyły się na włocławskich wyższych uczelniach. Posłużyło to doskonale do promowania Akcji „Masz głos, masz wybór”, w czasie którego zarówno studenci, jak uczniowie dowiedzieli się o sposobach monitorowania działań władz.

Wybory odbyły się w: Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej, I Liceum Ziemi Kujawskiej, II Liceum im. Mikołaja Kopernika, III Liceum im. Marii Konopnickiej, IV Liceum im. K.K. Baczyńskiego, Zespole Szkół Chemicznych, Zespole Szkół Samochodowych, Zespole Szkół Katolickich im. Jana Długosza, Zespole Szkół Budowlanych, Zespole Szkół Elektrycznych, Gimnazjum nr 3 i Gimnazjum nr 7.

Frekwencja była różna. Rekordzistą jest IV Liceum, w którym wyniosła 81 %. Młodzieżowe Komisje Wyborcze były profesjonalnie przygotowane i wyposażone w materiały promujące Akcją „Gdziekolwiek będziesz – zagłosuj” oraz Akcję „Masz głos, masz wybór”.

W realizacji samej Akcji wzięło udział ponad 70 członków Młodego Włocławka i Projektu Polska. Na PWSZ do Akcji włączyli się studenci z Niezależnego Zrzeszenia Studentów i Stowarzyszenia KoLiber.

 

Stowarzyszenie Obywateli Projekt Włocławek