Pomiń menu

Debata oświatowa we Włocławku

 

18 czerwca 2010 roku w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej przy ul. Okrzei odbyła się debata nt. praw ucznia, na której goszczono Rzecznika Praw Ucznia – Andrzeja Gralaka i dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego – Jerzego Rutkowskiego. Moderatorem spotkania był Błażej Pęszyński.

W debacie udział brała młodzież z Młodego Włocławka oraz uczniowie i nauczyciele włocławskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Poruszono tematy takie, jak mobbing, nakaz noszenia papci w szkole, używanie telefonów komórkowych czy ocenianie za testy diagnostyczne

Wiele poświęcono sprawom oceniania uczniów i relacjom na linii nauczyciel – uczeń w aspekcie budowania partnerstwa w procesie nauczania.

Każdy, kto chciałby poinformować Rzecznika Praw Ucznia o jakimś niedozwolonym na terenie szkoły zachowaniu lub spytać o legalność działań w niej podejmowanych może skontaktować się z nim poprzez namiary teleadresowe zamieszczona na Portalu mlodywloclawek.pl. Kto chciałby spotkać się z Andrzejem Gralakiem osobiście może udać się do Delegatury Kuratorium Oświaty we Włocławku przy ul. Okrzei 64. Również pani poseł Domicela Kopaszewska przeprosiła organizatorów, że z powodu natłoku innych obowiązków w debacie nie mogła wziąć udziału.

Znamiennym jest fakt, iż mimo zaproszeń na debacie nie zjawił się nikt z władz oświatowych.

Organizatorami debaty byli: Stowarzyszenie Obywateli Projekt Włocławek, Wyższa Szkoła Humanistyczni-Ekonomiczna oraz Portal mlodywloclawek.pl.

Debata odbywała się w ramach Akcji „Masz głos, masz wybór”.

Stowarzyszenie Obywateli Projekt Włocławek