Pomiń menu

Włocławek: I po debacie prezydenckiej

1 lipca w czytelni Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej odbyła się debata zwolenników Bronisława Komorowskiego i Jarosława Kaczyńskiego na czele z posłami: Markiem Wojtkowskim z Platformy Obywatelskiej i Łukaszem Zbonikowskim z Prawa i Sprawiedliwości.
   Dwie trzyosobowe grupy przekonywały w obecności kilkunastu osób i włocławskich mediów do głosowania na swojego kandydata. Nie zabrakło potwierdzania obietnic wyborczych, a także wzajemnych oskarżeń. Dyskutantów musiał parę razy utemperować prowadzący. Rozmawiano m.in. o ulgach komunikacyjnych dla studentów, pomocy dla powodzian, in vitro i wizji prezydentury obu kandydatów. Padały także pytania od publiczności.

W skład grupy zwolenników Jarosława Kaczyńskiego weszli:
* Łukasz Zbonikowski – poseł Prawa i Sprawiedliwości
* Mateusz Czarnowski – członek Forum Młodych PiS
* Rafał Korasiewicz

Natomiast grupę poparcia dla Bronisława Komorowskiego stworzyli:
* Marek Wojtkowski – poseł Platformy Obywatelskiej
* Paweł Ptaszyński – przewodniczący Stowarzyszenia Młodzi Demokraci we Włocławku
* Jarosław Kłosiński – członek SMD

Moderatorem prowadzącym spotkanie był Adrian Pokrywczyński, członek Młodego Włocławka, wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta i poseł na Sejm Dzieci i Młodzieży XVI kadencji.

-Debata była ciekawa i mogłaby być nawet dłuższa – powiedział nam Kuba Kurzep, jeden z widzów.

-To prawdopodobnie nie ostatnia debata w ramach akcji Masz Głos – Masz Wybór. Planowane są m.in. spotkania w czasie kampanii przed wyborami samorządowymi. Rozważamy też możliwość przeprowadzenia tzw. debaty oksfordzkiej – mówi nam Adrian Pokrywczyński.

Przypomnijmy, że debata odbyła się w ramach debat obywatelskich WSHE, akcji Masz Głos-Masz Wybór oraz Inkubatora Inicjatyw Młodzieżowych.

Debatę objęły swym patronatem Projekt:Włocławek, Młody Włocławek i Młodzieżowa Rada Miasta.

Stowarzyszenie Obywateli Projekt Włocławek