Pomiń menu

Finał w "Warce" we Włocławku

 Sobota 10 lipca upłynęła w pubie Warka pod hasłem „Finał Festiwalu Młode Talenty 2010”.

 Akcję rozpoczęli dwaj prowadzący: Michał Cieśliński – przewodniczący koła Projektu POLSKA we Włocławku oraz Rafał Korasiewicz – koordynator Młodego Włocławka.

Po krótkim powitaniu został przedstawiony Młody Włocławek (MW); jak powstał, co robi, w jaki sposób funkcjonuje, co zrealizował i co planuje na przyszłość, jak również w jakich akcjach obecnie uczestniczy.

Na każdym stoliku członkowie MW roznieśli ulotki informujące o akcji „Masz głos masz wybór” oraz o Inkubatorze Inicjatyw Młodzieżowych. Każdy miał szansę podpisać apel mający na celu usunięcie z Allegro licytacji nazistowskich i faszystowskich gadżetów. Tę ogólnopolską akcję organizuje antyfaszystowskie stowarzyszenie „Nigdy więcej” oraz grupa 3Fala.art.pl. W ramach Akcji „Masz głos, masz wybór” osoby chętne mogły wziąć udział w sondzie publicznej, w której pytano czy Włocławek jest otwarty na młodzież, czy warto do Włocławka wracać po studiach oraz jaki jest najważniejszy problem miasta. Na samym końcu widniało pro frekwencyjne pytanie: twój kandydat na prezydenta to… ?

Następnie swój występ miała Monika Ryniec – zwyciężczyni Młodych Talentów w części muzycznej, po której wystąpił zespół The Bridge!

Kolejnym punktem było uroczyste wręczenie nagród dla finalistów Młodych Talentów w kategoriach: malarskiej, literackiej i fotograficznej. Nagrody zostały ufundowane przez Projekt Włocławek, poseł Marek Wojtkowski, poseł Łukasz Zbonikowski oraz Urząd Miasta Włocławek. Wraz z prowadzącymi nagrody wręczał poseł Zbonikowski. Gdy tylko finaliści zostali nagrodzeni głos zabrali prowadzący, którzy opowiedzieli o dwóch projektach MW: pierwszy współfinansowany przez program komisji europejskiej Młodzież w działaniu pt.„Wyraź Siebie – Sobą” który rozpocznie się tuż przed nowym rokiem szkolnym. Koordynatorem jest Rafał Korasiewicz. Drugi natomiast antynarkotykowy pt. „Koleś – nie bierz!” został podsumowany przez Michała Cieślińskiego, koordynatora akcji.

Na zakończenie zagrała gwiazda wieczoru – zespół Too Hot To Stop. Młodzież od razu podniosła się z miejsc i zaczęła tańczyć tuż przed zespołem, co pokazało, że koncert bardzo się im podobał.

Cała impreza odbyła się również w ramach Kampanii „Muzyka przeciw rasizmowi”.

 

 

Stowarzyszenie Obywateli Projekt Włocławek