Pomiń menu

Gdańsk: Bolączki Osowian, czyli diagnoza problemów lokalnych w 10 odcinkach – odc.ostatni

 Gdańsk – Osowa: Osiedlowa "przestrzeń wspólna"

O Osowie często mówi się, że to sypialnia Gdańska. Jednak mieszkańcy naszego Osiedla równie chętnie wykorzystują swój wolny czas na relaks i rekreację, jak pozostali gdańszczanie. Wielu z nas uwielbia wypoczynek na świeżym powietrzu – na spacerze czy podczas imprezy plenerowej.

Celom tym podporządkowana jest tzw. "przestrzeń wspólna" Osowy, do której zaliczymy osowski deptak, park przy ul. Chirona czy aktualnie budowany kompleks parkowy obejmujący staw przy ul. Kielnieńskiej i teren zielony przy ul. Bliźniąt. Przyszłość pokaże jednak, że to za mało dla dynamicznie rozwijającego się osiedla. Czy mamy szansę na zagospodarowanie kolejnych miejsc spotkań i integracji? Czy uda się wybudować kolejne parki i place zabaw, na które z utęsknieniem wyczekują zarówno rodzice i ich pociechy, jak i seniorzy?

Osowa to jednak również wspaniałe walory przyrodnicze umożliwiające aktywne spędzanie czasu wolnego – bezpośredni dostęp do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz dwóch jezior. Niestety atrakcje te nie są przez nas realnie wykorzystywane ze względu na brak odpowiedniej infrastruktury rekreacyjnej. Od lat czekamy na rozwiązanie problemu czystości Jeziora Wysockiego, brakuje nam również efektownej plaży. W lesie chcielibyśmy widzieć więcej ławeczek i ciekawych tras turystycznych wytyczonych istniejącymi duktami.

Obywatelski portal mieszkańców dzielnicy Gdańska www.osowa.com