Pomiń menu

Akcja w Toruniu: Szkoła.

Po raz kolejny postanowiliśmy odwiedzić toruńskie licea, żeby zachęcić młodych ludzi do zainteresowania się samorządem lokalnym oraz udziałem w wyborach. Od 28 października do 10 listopada w czterech toruńskich liceach: I, IV, V i X Liceum Ogólnokształcącym przeprowadzimy prezentację multimedialną dotycząca zbliżających się wyborów samorządowych.

W pierwszej części przedstawimy najważniejsze informacje dotyczące samorządu terytorialnego- jego podział oraz zadania poszczególnych jednostek. W dwóch kolejnych skupiamy się na praktycznej stronie wyborów zarówno na prezydenta jak i do rady gminy. Licealiści poznają zasady zgłaszania kandydatów, przeprowadzania wyborów w I i II turze oraz ogłaszania wyników wyborów. Mają  również okazję zapoznać się z wyglądem kart do głosowanie.

Uczniowie biorą czynny udział w prezentacji- poprzez zadawanie pytań po każdej części prezentacji czy też mini debaty na temat zasadności udziału w wyborach samorządowych.

W prezentacji weźmie udział ok. 530 osób. Są to uczniowie trzecich klas, którzy już 21 listopada będą mieli okazję skorzystać ze swojego obywatelskiego przywileju.

Adam Gryckiewicz

Przewodniczący Stowarzyszenia "Młody głos" 

 

Stowarzyszenie "Młody Głos"