Pomiń menu

Na Dzień Samorządu Terytorialnego – Debata ze Stanisławem Wawrzonkoskim

W piątek 27 maja br. z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego Projekt Włocławek zorganizowała w Zespole Szkół Elektrycznych debatę obywatelską z udziałem Przewodniczącego Rady Miasta Włocławek Stanisława Wawrzonkoskiego.

Spotkanie oprócz uczczenia pierwszych wolnych wyborów samorządowych w 1990 roku zainicjowało tegoroczną edycję Akcji „Masz głos, masz wybór”, którą uczniom przybliżył Mariusz Sieraczkiewicz (koordynator Akcji) i było włocławską inauguracją ogólnopolskiego Konkursu „Super Samorząd 2011”, do którego Projekt Włocławek już wcześniej zaprosił prezydenta miasta Andrzeja Pałuckiego.

Stanisław Wawrzonkoski przybliżył uczniom Elektryka swoją karierę samorządowca, opowiadając o wyzwaniach, które stawały na jego życiowej drodze po powrocie ze studiów na Akademii Rolniczej we Wrocławiu w 1966 roku.

Młodzi uczestnicy debaty wręcz zasypali przewodniczącego pytaniami. Interesowało ich wszystko – od roli samorządowca w społeczeństwie po nowe linie komunikacji miejskiej we Włocławku i podejście „dorosłych” przedstawicieli lokalnej władzy do problemów i potrzeb środowiska uczniowskiego.

W spotkaniu uczestniczył także Maciej Preis – przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta.

Już wkrótce następne debaty z włocławskimi radnymi.

Stowarzyszenie Obywateli Projekt Włocławek