Pomiń menu

Nasz głos ma znaczenie – zajęcia edukacyjne w Piszczacu

W tym tygodniu odbyły się spotkania konsultacyjno-informacyjne Przewodniczącego Rady Gminy – Mirosława Melańczuka oraz Wójta Gminy Piszczac – Jana Kurowskiego z dyrektorami i przedstawicielami gminnych szkół.

Na spotkaniach omawiano istotne kwestie dotyczące lokalnej oświaty, a także zaproszono szkoły do uczestnictwa w akcji Masz Głos, Masz Wybór.

Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Lokalni PL”, Gminna Biblioteka Publiczna z Piszczaca, radni, wójt i przewodniczący gminy przedstawili propozycję współpracy z nauczycielami poprzez warsztaty samorządowe dla dzieci i młodzieży.

Chcemy przeprowadzić razem „lekcje instruktażowe” dotyczące funkcjonowania wspólnoty samorządowej i zasad komunikacji w perspektywie zbliżających się wyborów parlamentarnych.

Naszym celem będzie zachęcenie młodzieży i dorosłych do aktywnego udziału w tych wyborach omawiając na przykładzie kampanii preferencyjnych tj.: „Zmień kraj. Idź na wybory”, przed wyborami parlamentarnymi 2007, „Pępek Europy”, przed wyborami do Parlamentu Europejskiego 2009, „Gdziekolwiek będziesz, zagłosuj” przed wyborami prezydenckimi 2010 oraz kampanię zachęcającą do kandydowania („Przyszli radni/Przyszłe radne są tuż obok ciebie! Znasz ich? Przekonaj ich!/Znasz je? Przekonaj je!”) i głosowania („Idź i głosuj świadomie!”) iw wyborach samorządowych 2010 a także kampania „Kobiety na wybory!”. W ramach akcji postanowiliśmy przyłączyć się do loklanych działań profrekwencyjnych realizując zadanie „Mój głos ma znaczenie”.

Dodatkowe akcje zorganizowane będą również dla czytelników przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Piszczacu.