Pomiń menu

Legionowo Samorządowym Liderem Edukacji

Gmina Legionowo otrzymała certyfikat w konkursie „Samorządowy Lider Edukacji” oraz znalazła się w elitarnym klubie 15 jednostek samorządowych, które zdobyły najwyższa liczbę punktów rankingowych i tym samym wyróżnienie „Primus”.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego z Sosnowca, a patronat na tym przedsięwzięciem objął Parlament Europejski. Na miejsce uroczystej gali (29.11.2011 r.), podczas której ogłoszono wyniki konkursu wybrała aulę najbardziej prestiżowej uczelni w Polsce, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Gminę Legionowo podczas uroczystości reprezentowały: Sekretarz Miasta Danuta Szczepanik oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Elżbieta Kiełbasińska .

„Mam zaszczyt i honor powiadomić Państwa o niezwykłym wyróżnieniu, jakie spotkało nasze miasto. Troska o edukację zawsze była i pozostanie priorytetem w rozwoju naszej społeczności i największym, najtrudniejszym ale jakże wdzięcznym wyzwaniem” – mówił następnego dnia podczas sesji Rady Miasta Legionowo Roman Smogorzewski, prezydent Legionowa. Prezydent podziękował radnym za wspieranie finansowe projektów edukacyjnych i wręczył pracownikom Wydziału Sportu i Edukacji listy gratulacyjne.

„Takie nagrody mają dla nas szczególne, symboliczne znaczenie – nie kryje wzruszenia Elżbieta Kiełbasińska, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Legionowo. -Wiemy, jak niesłychanie ważne, zwłaszcza w dzisiejszym, pełnym ogromnych wyzwań i konkurencyjnym świecie jest budowanie już od najmłodszych lat społeczeństwa, które będzie świadomie kreowało swoją przyszłość i pomyślność w oparciu o wysokiej jakości wiedzę. My od lat robimy wszystko, by poprzez inwestycje w legionowską edukację stymulować rozwój miasta.

Legionowo w samym 2011 roku na edukację wydało ponad 60 milionów zł. z budżetu, który
w sumie osiągnął niecałe 200 milionów zł. Edukacja w naszym mieście jest zatem niekwestionowanym liderem wśród wszystkich obszarów, w które inwestują władze.

-Zawsze powtarzamy, że inwestowanie w edukację zwraca się kilkakrotnie – mówi Piotr Zadrożny, wiceprezydent Legionowa odpowiedzialny za zarządzanie tą dziedziną w Legionowie.-Mamy pełną świadomość jak wiele innych istotnych potrzeb mieszkańców musimy zaspokoić, jednak niezależnie od koniunktury w Legionowie zawsze będziemy przede wszystkim stawiać na jak najlepszy rozwój osobisty młodych legionowian, a więc na oświatę, wychowanie czy szeroko rozumiany rozwój człowieka.