Pomiń menu

Legionowo – modernizujemy na potrzeby Euro 2012

Zmodernizowane Centrum Szkolenia Policji

 

Rozpoczęte w maju tego roku prace budowlane w okolicach obiektów sportowych na terenie CSP w listopadzie dobiegły końca. Ta warta ponad 3 mln zł inwestycja została zrealizowana przez Urząd Miasta Legionowo przy 85 proc. dofinansowaniu ze środków zewnętrznych. Skorzystają z niej nie tylko przyszli policjanci.

Modernizacja objęła obszar od bramy głównej CSP w kierunku nowobudowanego Centrum Dowodzenia Operacją na potrzeby Euro 2012. W ramach inwestycji przebudowano i wybudowano drogi i parkingi dla samochodów osobowych, autobusów oraz chodniki. Wybudowano również rondo, przebudowano oświetlenie, a teren ogrodzono tak, aby oddzielić część szkoleniową od rekreacyjnej.

Inwestycja jest współfinansowana ze środków UE w wysokości 2.752.518,67 zł w ramach projektu "Wdrożenie kompleksowych działań rewitalizacyjnych w Legionowie jako czynnik wzrostu bezpieczeństwa mieszkańców i rozwoju społeczno-gospodarczego miasta – I etap" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

W wyniku porozumienia podpisanego przez władze miasta i Komendę Główną Policji, po remoncie legionowianie będą mogli korzystać hali sportowej, pływalni oraz innych obiektów sportowych znajdujących się na terenie centrum.

 

Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS