Pomiń menu

Legenda futbolu rekomenduje Legionowo Euro 2012

Legenda futbolu rekomenduje Legionowo Euro 2012

 

 

7 grudnia w środę do Legionowa przyjechał Andrzej Strejlau, jedna z najważniejszych postaci w polskiej piłce nożnej. Jego wizyta ma ogromne znaczenie dla miasta, które znajduje się w polu zainteresowania kilku czołowych drużyn europejskich szukających dobrego miejsca treningowego podczas EURO 2012.

Strejlau odwiedził Stadion Miejski i spotkał się z trenującymi w tym czasie na mniejszym boisku legionowskimi Orlikami. Zmodernizowana płyta dużego boiska zrobiła na nim bardzo dobre wrażenie, zaś młodzi zawodnicy mieli szansę na poznanie dobrych trenerskich rad, jakich we wtorkowe przedpołudnie nie szczędził były selekcjoner reprezentacji Polski.

Legionowo jest dobrze przygotowane na przyjęcie europejskich drużyn– powiedział Andrzej Strejlau po obejrzeniu kompleksu sportowego MOSIR. W spotkaniu, oprócz działaczy MOSIR, brali udział m.in. Roman Smogorzewski, prezydent Legionowa i Jan Grabiec, starosta legionowski.

Wizyta Strejlaua miała także bardzo ważny wymiar symboliczny. Oto bowiem w czasie, kiedy kilka zagranicznych drużyn piłkarskich bierze pod uwagę skorzystanie z oferty treningowej miasta na EURO 2012 w Legionowie pojawia się świetnie znana w międzynarodowym świecie piłkarskim postać. W ten sposób Andrzej Strejlau dał wyraźnie do zrozumienia, że warto tu przyjechać na dłużej.

Przypomnijmy, że Andrzej Strejlau był m.in. asystentem słynnego Kazimierza Górskiego, z którym doprowadził reprezentację Polski do najbardziej spektakularnego sukcesu w historii polskiego futbolu podczas Mistrzostw Świata w Niemczech w 1974 roku. Trenował także samodzielnie reprezentację Polski i czołowe kluby, m.in. Legię Warszawa. Pracował wiele lat za granicą, m.in. w Grecji, z tamtejszą pierwszoligową Larissą.

Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS