Pomiń menu

Profilaktyka przede wszystkim "NIE nowotworom u dzieci"

Profilaktyka przede wszystkim

 

Już po raz drugi w tym roku zawitał do nas specjalistyczny ambulans medyczny Fundacji Ronalda McDonalda. W ramach Programu "NIE nowotworom u dzieci", w dniach 6-8 grudnia, wykonywane były badania USG brzucha, szyi oraz moszny u chłopców.

Ronald McDonald znany jest głównie ze swoich sieci barów fast food.
Nie wszyscy wiedzą, że poza tego typu działalnością ten światowy człowiek jest również założycielem organizacji charytatywnej, która ma jeden cel – pomoc dzieciom. W Polsce Fundacja Ronalda McDonalda powstała w 2002 roku. Jednym z projektów przez nią realizowanych jest program o nazwie „Nie nowotworom u dzieci”, w ramach którego wykonywane są badania USG
w specjalistycznym ambulansie medycznym.

Ambulans Fundacji Ronalda McDonalda przez 3 dni stacjonował na terenie NZOZ "Legionowo" przy ul. Sowińskiego 4

 

W tym roku już po raz drugi zawitał do nas wyżej wspomniany ambulans. Badania były przeprowadzane dzieciom w wieku od 9 miesiąca do 6 roku życia. Przez trzy dni zdiagnozowanych zostało 197 dzieci z całego Powiatu Legionowskiego. W ramach badań wykonywane było USG brzucha, szyi oraz moszny u chłopców.

Badania przeprowadzone były przez doświadczonych pediatrów radiologów

 

Dzieci u których stwierdzono jakąkolwiek nieprawidłowość, kierowane były na dalsze konsultacje do odpowiednich lekarzy specjalistów. Ambulans stacjonował pod tzw. starą przychodnią na górce (czyli obecnym Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej „Legionowo”) w dniach 6,7,8 XII .

Organizatorem akcji był Wydział Promocji i Rozwoju Społecznego Starostwa Powiatowe
w Legionowie przy współpracy z NZOZ Legionowo oraz Fundacją Ronalda McDonalda.

USG wykonano 197 dzieciom

 

W przyszłym roku, aby zwiększyć dostępność tego typu badań wszystkim powiatowym dzieciom, postój ambulansu jest planowany w gminach Nieporęt, Wieliszew oraz Serock.

 

Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS