Pomiń menu

Kadra piłki ręcznej trenuje w Legionowie

Piłkarskie gwiazdy piłki ręcznej w Legionowie

 

kadra Bogdana Wenty, czwarty zespół ostatnich ME w Austrii, będzie trenować przed Euro w Serbii w legionowskiej Arenie – informuje polski wortal piłki ręcznej Handball.pl. Stawka jest ogromna, dlatego wszystko musi być podporządkowane celowi jakim jest awans na igrzyska olimpijskie w Londynie. Tak można wnioskować po decyzji o zmianie bazy treningowej reprezentacji Polski, która będzie przygotowywać się do styczniowych mistrzostw Europy.

Dotychczas bazą kadry trenera Bogdana Wenty był hotel Hotel Marriott Courtyard tuż przy lotnisku Okęcie w Warszawie. Reprezentacja trenowała natomiast w Arenie Ursynów.

To się zmieni. Sporo się staraliśmy, by ta reprezentacja zdecydowała się na nasz ośrodek i zrobimy wszystko, by wybrała nas na kolejne lata – zapewnia Grzegorz Gutkowski, dyrektor legionowskiego MOSiR-u Kadra zmieni naturalnie ze względów logistycznych bazę treningową. Jak się dowiedzieliśmy będzie trenować w Arenie Legionowo. Informację potwierdziliśmy w legionowskim MOSiR. – Kadra przyjeżdża do nas 2 stycznia, zakończy zgrupowanie 13, a potem już leci do Serbii – dodaje Grzegorz Gutkowski, dyrektor legionowskiego MOSiR-u, który podpisał już stosowną umowę ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legionowie już zaprosił kibiców szczypiorniaka na otwarty trening kadry Bogdana Wenty. W środę 11 stycznia między godziną 18.00-20.00 będzie można obejrzeć zajęcia kadrowiczów z trybun, a potem zdobyć bez problemów autograf każdego zawodnika czy trenera, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z biało-czerwonymi.

(na podstawie: Handball.pl, fot. Marcin Kondek/presschicago.com)

 

 

Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS