Pomiń menu

Legionowskie Amicus i Caritas dla najbardziej potrzebujących

II Wigilijne Spotkanie Dzieci i Młodzieży

 


15 grudnia w legionowskim ratuszu odbyło się II Legionowskie Wigilijne Spotkanie Dzieci i Młodzieży, które zostało zorganizowane przy współpracy Legionowskiego Stowarzyszenia AMICUS i Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.
Uroczystość zaczęła się o godzinie 16:30. W sali widowiskowej w ratuszu przed pełną widownią zaśpiewała nasza parafialna schola Fatima Canta. Występ oczywiście spotkał się z gorącym przyjęciem. Następnie przybyłe dzieci wraz z opiekunami i rodzicami mogły obejrzeć przedstawienie pt. "Świąteczna ulica". Przedstawienie trudne, jeśli chodzi o przesłanie, ale jakże prawdziwe w dzisiejszych czasach. Każdy z nas zabiegany w pracy, goniący karierę tak mało czasu poświęca bliskim. Zapominamy o tym co ważne. Zapominamy o cieple relacji rodzinnych i przyjaźni. W przedświątecznym zabieganiu warto znaleźć chwilę na bycie coraz lepszymi, wspaniałomyślnymi wobec innych. Widownia nagrodziła aktorów gromkimi brawami. Zaraz po przedstawieniu ponownie wystąpiła schola Fatima Canta i zaśpiewała kilka kolęd i pastorałek. Dzieciaki na widowni śpiewały wspólnie ze scholą. Następnie głos zabrał pan prezydent Roman Smogorzewski. W swoim krótkim przemówieniu nie zapomniał zapytać czy wszystkie dzieci były grzeczne, oczywiście nie mogłoby być inaczej, trzeba było przekazać tę informacje Św. Mikołajowi. Zaraz potem wystąpiła Angela Gerłowska w kolędzie "Jezus malusieńki". Przez cały występ Angeli w sali unosił się magiczny zapach pierogów wigilijnych. To znak że kucharze już przygotowują wieczerze dla wszystkich zaproszonych dzieciaków. Kolędę "Cicha Noc" wykonał saksofonista Sławomir Jankowiak. Występ nagrodzono gromkimi brawami. Do przemówień zaproszono przybyłych gości: m.in. senator Annę Aksamit, ks. Dariusza Marczaka – dyrektora Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej i ks. Tomasza Chciałowskiego – prezesa Legionowskiego Stowarzyszenia AMICUS, który przytoczył słowa Matki Teresy z Kalkuty "ile razy uśmiechasz się do drugiego człowieka jest Boże Narodzenie".
Wspólna modlitwa, błogosławieństwo potraw, łamanie opłatkiem i składanie sobie życzeń rozpoczęły wieczerzę wigilijną. Prezydent odczytał fragment Pisma Świętego mówiący o Narodzinach Jezusa. Przy śpiewie scholi zaproszone dzieci wraz z rodzicami i opiekunami kosztowały potrawy wigilijne. W czasie wieczerzy Mikołaje rozdali 240 paczek z podarunkami.
Szczęśliwe dzieci, zadowolone, że Mikołaj o nich nie zapomniał wróciły do domu. Dziękujemy Legionowskiemu Stowarzyszeniu AMICUS oraz sponsorom za przygotowanie wieczerzy i podarunków dla dzieci.

tekst Renata i Kasia

Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS