Pomiń menu

Świąteczna Zbiórka Żywności Legionowskiego Stowarzyszenia Amicus

Świąteczna Zbiórka Żywności Legionowskiego Stowarzyszenia Amicus

 

Już po raz trzeci 2-4 grudnia nasza parafia wraz ze Stowarzyszeniem Amicus, harcerzami i harcerkami ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego Zawisza, scholą młodzieżową i ministrantami z naszej parafii uczestniczyła w zbiórce żywności w dwóch pobliskich marketach Kaufland i Biedronka. Celem Świątecznej Zbiórki Żywności jest zebranie jak najwięcej żywności, która jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia trafi do najuboższych oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem ubóstwa i niedożywienia. Akcja jak co roku jest organizowana przez Bank Żywności, który wychodząc naprzeciw ludziom potrzebującym w swych działaniach i projektach zmierza do zaspokojenia podstawowych potrzeb żywieniowych. Świąteczna Zbiórka Żywności jest akcją ogólnopolską, prowadzoną przez 27 banków żywności zrzeszonych w Federacji Polskich Banków Żywności. W Warszawie i okolicach zbiórkę prowadzi Bank Żywności SOS w Warszawie.
W tym miejscu ukłon należy się Urzędowi Miasta Legionowo za koordynację z Bankiem Żywności , a w szczególności pani sekretarz Danucie Szczepanik. Jesteśmy dumni że wśród nas nie brakuje ludzi wrażliwych na niedostatek innych.
W ciągu trzech dni udało się zebrać spore ilości żywności: oleju, cukru, ryżu, konserw, makronów i słodyczy, które zostaną rozdzielone wśród najbardziej potrzebujących w naszej parafii.
Efekty tej zbiórki dają nam solidne podstawy do stwierdzenia że umiemy pomagać, i chcemy to robić. Zawsze bowiem pamiętajmy że efekty naszych działań przekładają się bezpośrednio na jakość życia najuboższych. Jest dla nas oczywistym i naturalnym że tych których zawiódł los, nie wolno pozostawić samych sobie.

Renata

 

Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS