Pomiń menu

Legionowo EURO 2012 Medialny Sukces

 

Legionowo po Grecku

środa, 08-02-2012, godz. 15.35

W poniedziałek, podczas oficjalnej konferencji UEFA EURO 2012 Prezydent Roman Smogorzewski, Dyrektor MOSiR oraz Prezes Hotelu Warszawianka odebrali z rąk przedstawicieli spółki EURO 2012 pamiątkowe certyfikaty – wykonane z mosiądzu patery, potwierdzające, że Legionowo i Jachranka zostały centrum pobytowym dla Reprezentacji Grecji.
 

Dzień później mogliśmy pochwalić się nimi całej Polsce – liczne media ogólnopolskie zjechały się do legionowskiej Areny na konferencję prasową poświęconą planom promocyjnym związanym z EURO 2012 na terenie naszego powiatu. Relacje z Legionowa można było zobaczyć w TVP Warszawa, Orange Sport, TVN 24, przeczytać np. w Gazecie Stołecznej (linki poniżej).

Warto podkreślić, że treningi reprezentacji grającej w mistrzostwach EURO 2012 doskonale wpisują się w markę miasta Legionowo. Legionowo Porusza już od roku, lecz dopiero teraz poruszy wszystkich mieszkańców, przyjezdnych, fanów piłki nożnej. Pragniemy, aby mieszkańcy poczuli się nie tylko gospodarzami reprezentacji, ale także aby każdy z legionowian znalazł w sobie ukrytą grecką duszę. A będzie działo się dużo, atrakcje, jakie przygotowaliśmy dla mieszkańców i kibiców z terenu aglomeracji warszawskiej to m.in.:

comiesięczne spotkanie uczniów z gwiazdą polskiej piłki nauka języka greckiego na Facebooku, konkursy z nagrodami 25 marca – turniej piłkarzyków stolikowych miejska gra internetowa z elementami piłki nożnej „Legionowo. Dzikie poruszenie!” Międzyszkolne EURO 2012 – turniej piłkarski szkół ponadpodstawowych gra miejska MAMY PIŁKĘ dla dzieci i młodzieży z Legionowa z elementami EURO 2012 podczas obchodów Dnia Dziecka odbędzie się festyn – gry i zabawy związane z EURO uruchomione zostaną punkty informacyjne na terenie miasta i powiatu, jeden z nich w Arenie Legionowo oznakowane zostaną strategiczne miejsca związane z EURO 2012 (fotokody, tabliczki informacyjne) 2 czerwca podczas Dni Legionowa oficjalnie powitana zostanie reprezentacja, na ręce trenera i ambasadora przekazany zostanie klucz do miasta podczas treningu otwartego reprezentacji Grecji zakończona zostanie miejska gra internetowa z elementami piłki nożnej odbędzie się greckie wydanie wspólnego grillowania Fish & GREEK
wydany zostanie wielojęzyczny informator, mapki, uruchomiona poświęcona EURO 2012 strona internetowa.

O szczegółach będziemy informować na bieżąco – warto więc zaglądać na naszą stronę internetową www.legionowo.pl oraz profile Urzędu Miasta Legionowo i Rzecznika Prasowego UM Legionowo na Facebooku.

 

Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS