Pomiń menu

Trzebiatów w NaprawmyTo.pl

25 kwietnia br. w Urzędzie Miejskim w Trzebiatowie odbyło się spotkanie członków Inicjatywy Obywatelskiej Trzebiatów Centralny ze Zdzisławem Matusewiczem - Burmistrzem Trzebiatowa.

Tematem spotkania było zachęcenie władz samorządowych do wsparcia i wprowadzenia na terenie Gminy Trzebiatów internetowego systemu NaprawmyTo.pl, który umożliwia swoim użytkownikom zgłaszanie problemów w przestrzeni publicznej, zaobserwowanych w najbliższym otoczeniu.

Burmistrzowi Trzebiatowa pomysł ten bardzo się spodobał i wyraził chęć przystąpienia Gminy do projektu.

Jest to nie zwykle ważne, aby samych mieszkańców włączać w proces kształtowania wspólnej przestrzeni publicznej. Każdemu z nas zależy na czystości i porządku w najbliższym otoczeniu. Mam nadzieję, że ten innowacyjny projekt sprawdzi się w naszej gminie i będzie dobrym narzędzie w kontakcie z mieszkańcami – powiedział Zdzisław Matusewicz, Burmistrz Trzebiatowa.

Projekt NaprawmyTo.pl w naszym województwie jest nieznany. Bardzo dobrze, że my mieszkańcy wraz z partnerstwem gminy stawiamy na nowe formy współpracy i kontaktu – dodał Leszek Mączyński, koordynator akcji w Trzebiatowie.

Już za kilka dni odbędzie się spotkanie członków Inicjatywy Obywatelskiej z przedstawicielami wszystkich służb odpowiedzialnych za porządek w Gminie Trzebiatów.