Pomiń menu

Pismo do Wójta Gminy Stara Biała z prośbą o współpracę w ramach akcji Masz Głos, Masz Wybór

Skierowałem pismo do Wójta Gminy Stara Biała z prośbą o współpracę w ramach akcji Masz Głos, Masz Wybór.

Treść poniżej (może komuś się przyda)

Szanowny Panie Wójcie

Sołectwo Ulaszewo Ludwikowo zwraca się z uprzejma prośbą o współpracę w ramach akcji Masz Głos, Masz Wybór.

Udział w akcji polega na zrealizowaniu jednego lub kilku z sześciu zadań służących budowie dialogu pomiędzy mieszkańcami a władzą samorządową.

Nasze sołectwo realizuje zadanie Dostępni Radni,oraz Dostępne Sesje Rady Gminy, które polegają na wprowadzeniu w gminie rozwiązań ułatwiających kontakt radnych z mieszkańcami oraz dostęp do śledzenia posiedzeń Sesji Rady Gminy.

Do wszystkich zadań zostały przygotowane pakiety instrukcji, w których podajemy przykłady takich działań, jak na przykład: imienne skrzynki mailowe z ujednoliconym adresem dla wszystkich radnych, wprowadzenie regularnych dyżurów radnych, spotkania poza Urzędem Gminy, czat z Wójtem, rejestracja na video lub udostępnienie online posiedzeń Sesji Rady Gminy i wiele innych.

Dokładny opis zadań znaleźć można na stronie www.maszgłos.pl

Bez wsparcie Pana Wójta i przychylności radnych nie uda się wprowadzić zmian, które będą przydatne dla lokalnej społeczności.

Najskuteczniejsi uczestnicy akcji, a także władze samorządowe działające z nimi w partnerstwie, zostaną wyróżnione nagrodą Super Samorząd 2012 pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Masz Głos, Masz Wybór to ogólnopolska akcja angażująca obywateli oraz władze samorządowe do dialogu i współpracy. Została zainaugurowana w 2002 roku i do tej pory objęła swoim działaniem 600 gmin w całej Polsce. W tym roku do akcji zgłosiło się ponad 170 uczestników. Akcję organizują Fundacja im. Stefana Batorego i Stowarzyszenie Szkoła Liderów wraz z Pracownią Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, Pracownią Zrównoważonego Rozwoju i Stowarzyszeniem Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich.

Z poważaniem

Sołtys Sołectwa Ulaszewo Ludwikowo

Leszek Majczyna