Pomiń menu

Sołtysi na Święcie Gminy Nieporęt.

16.06.2012 r., na organizowanym cyklicznie Święcie Gminy Nieporęt, po raz pierwszy w historii swoje stoisko mieli gminni sołtysi. Częstowali mieszkańców wypiekami własnej roboty, na miejscu smażyli też pyszne placki ziemniaczane. A przede wszystkim rozmawiali i spotykali się z mieszkańcami. W gminie o bardzo dużym odsetku ludności napływowej, gdzie znajomość sołtysa czy radnego jest znikoma, takie spotkania są bardzo istotne. Z pewnością ma to również wpływ na integrację i współpracę samych sołtysów.

Jak powiedział nam jeden z sołtysów, inicjatywa wyjścia do mieszkańców powstała m.in. po Święcie Samorządu Lokalnego, zorganizowanego w ramach programu „Dostępni Radni w gminie Nieporęt” przez Fundację Moc Kobiet oraz Inicjatywę Nieporęckiego Forum Obywatelskiego.  Na spotkaniu sołtysi postanowili „wyjść do ludzi”. Stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, w atmosferze pikniku rozmawiano o problemach, ale również pozytywach bycia mieszkańcem gminy Nieporęt.

Mamy nadzieję, że stoisko sołtysów na stałe wpisze się do kalendarza Święta Gminy Nieporęt i bardzo kibicujemy tej akcji!

Marta Damm – Świerkocka