Pomiń menu

Guślarz zdobyty! Tak dla Single Track – ciąg dalszy…

Akcja „Tak dla Single Track” nabiera rozpędu. W sobotę 28.07.2012 mieszkańcy Bogatyni oraz Chrastawy i Vitkova spotkali się na wzgórzu Guślarz – Vyhledy. Cel był wspólny, uporządkowanie pięknego wzgórza, które stało się punktem łączącym tych wszystkich, dla których wspólna przestrzeń nie jest obojętna. W akcji wzięło udział  80 osób.

 Rozpoczęliśmy sobotę pracowicie. O dziewiątej rano wszyscy żwawo złapali za łopaty, piły, grabie i porządkowali teren. Z minuty na minutę zarośnięte wzgórze zamieniało się w piękny teren z miejscem widokowym, zachęcającym do odpoczynku i podziwiania widoków naszej  okolicy.   Praca trwała do dwunastej. Potem było już tylko przyjemnie i smacznie. Zaczęło się od chłodnego, dobrego czeskiego piwa i jeszcze lepszego gulaszu. Między czasie dziewczyny ze stowarzyszenia Razem dla Bogatyni przygotowały harcerskie ognisko. Konstrukcja, tylko pozazdrościć. Architekt z Pragi był pod wrażeniem. Przy tak ułożonym ognisku każdy pobiegł smażyć pyszne kiełbaski. Radość wspólnego biesiadowania i wykonanej pracy udzieliła się każdemu, a wyrażona była wspólnym śpiewem i zabawą.

Stowarzyszenia wspierające ideę Singiel Tracka: Stowarzyszenie „Razem dla Bogatyni”, Bractwo Ziemi Bogatyńskiej, BOG – TUR, Gladiator, Bogatyński Klub Sportów Rowerowych Kolarz, Klub Off Road Team Bogatynia, Stowarzyszenie „Doltex”, Stowarzyszenie Amazonki z Bogatyni. Gorące podziękowania dla Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bogatyni za wsparcie akcji  i dostarczenie sprzętu do porządkowania terenu oraz Firmy Paweł Balcer Reklama i Poligrafia za opracowanie loga  akcji,  sponsoring
oraz zapewnienie transportu narzędzi i prowiantu.  Akcja porządkowania wspólnej przestrzeni odbyła się pod patronatem Fundacji Batorego w ramach akcji Masz Głos, Masz Wybór. Serdeczne ukłony dla patronów medialnych: ArtRadio Bogatynia i BikeBoard.