Pomiń menu

O bezpieczeństwie i lokalnych problemach

Kilkudziesięciu młodych mieszkańców miejscowości Lichawa w gminie Sędziejowice poznało zasady bezpiecznego wypoczynku.

29 czerwca na świetlicy wiejskiej w Lichawie zorganizowano dla najmłodszych spotkanie inaugurujące sezon letni, pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. Spotkanie dla najmłodszych było elementem ogólnopolskiej kampanii społecznej, której głównym celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych.

– Każdy z nas wie, że wakacje to czas beztroskiej zabawy i wypoczynku dla dzieciaków ale przy tym nierzadko czas czyhających zagrożeń.  Warto zatem znać podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze, nad wodą czy w każdym innym miejscu w którym wypoczywamy – mówi Dariusz Cieślak, radny rady gminy w Sędziejowicach i inicjator „Bezpiecznych wakacji” w Lichawie.

O zasadach bezpieczeństwa opowiadał najmłodszym radny, ale także  st. sierż. Katarzyna Chrzanowska z Komendy Powiatowej Policji w Łasku, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Łasku.  Podczas spotkania przekazano nie tylko niezbędną wiedzę ale w konkursach rozdano także sporo atrakcyjnych nagród.

W trakcie wykładu pani sierżant radny rady gminy przekazał rodzicom i opiekunom młodych mieszkańców – karty praw mieszkańca i dyskutował o bieżących bolączkach związanych z funkcjonowaniem samorządu lokalnego.

– Dzieciaki otrzymało solidną porcję informacji na temat wakacyjnego bezpieczeństwa, a ja dodatkową okazję na porozmawianie z ich opiekunami na tematy dotyczące naszego samorządu lokalnego  – podsumowuje Dariusz Cieślak.