Pomiń menu

Kalendarz Samorządowy 2013

Oddajemy w ręce mieszkańców Świętochłowic nowe, praktyczne narzędzie, którego celem jest zachęcenie do kontaktu z ich przedstawicielami w Radzie Miasta i dyskusji o problemach, które występują w naszych dzielnicach. Jeszcze we wrześniu rozpocznie się dystrybucja „Kalendarza Samorządowego 2013”!

Tym wydawnictwem łączymy nasze tegoroczne działania w ramach ogólnopolskiej akcji Masz Głos, Masz Wybór, z działaniami z roku 2011.

W tegorocznej akcji podjęliśmy się realizacji zadania Dostępni Radni. W jego ramach przeprowadziliśmy działania aktywizujące mieszkańców oraz Radnych w obrębie dzielnic naszego miasta wychodząc z założenia, że najbardziej owocną współpracą mieszkańców z Radnymi, powinna być współpraca dla dobra najbliższej okolicy – własnej dzielnicy. Dlatego pierwszym podjętym przez nas działaniem w tegorocznym programie był cykl spotkań mieszkańców z Radnymi, które zorganizowaliśmy we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Świętochłowicach. W każdej z filii biblioteki, które mieszczą się w każdej z dzielnic, mieszkańcy mieli możliwość spotkania z ich reprezentantem w Radzie Miasta. Następnie złożyliśmy w Urzędzie Miasta poparty podpisami 335 mieszkańców projekt uchwały ws. utworzenia w naszym mieście Budżetu Partycypacyjnego. Jego celem jest udział mieszkańców w podejmowaniu decyzji o inwestycjach w ich dzielnicach. Otrzymaliśmy pozytywną ocenę tej inicjatywy ze strony Prezydenta Miasta oraz obietnicę wsparcia naszych działań, która daje nadzieję na wprowadzenie w życie budżetu społecznego w naszym mieście.

Kalendarz Samorządowy 2013 jest podsumowaniem naszych tegorocznych działań w ramach programu Masz Głos, Masz Wybór. Dla wszystkich użytkowników ma on być jak najbardziej funkcjonalnym narzędziem informacji. Dlatego obok tradycyjnej części z rozplanowanym kalendarium na przyszły rok umieściliśmy mapę Świętochłowic z graficznym podziałem na dzielnice, oraz ze wskazaniem, którzy z naszych przedstawicieli w Radzie Miasta reprezentują każdą z dzielnic. Dodatkowo umieściliśmy na nim adresy mailowe tych spośród Radnych, którzy utworzyli je w ramach naszych ubiegłorocznych działań w akcji Masz Głos. Praktyczną stronę kalendarza uzupełniają banerki reklamowe firm działających na terenie Świętochłowic, oferujących różne usługi dla mieszkańców.

Projekt kalendarza przygotował współpracujący z naszą Fundacją fotograf i projektant grafiki użytkowej Paweł Olewniczak (www.kipart.pl) Dzięki współpracy z Fundacją Batorego, świętochłowickimi firmami oraz Radnymi, kalendarz ukaże się w nakładzie aż 1000 szt. i będzie dostępny dla wszystkich chętnych bezpłatnie. Już we wrześniu rozpoczniemy jego dystrybucję. Dołożymy wszelkich starań, aby trafił on nie tylko do mieszkańców, ale również biur, firm oraz instytucji, i aby zamieszczone na nim informacje były łatwo dostępne i zachęcały wszystkich mieszkańców do kontaktu ze swoimi przedstawicielami w Radzie Miasta.