Pomiń menu

Podsumowanie akcji w Złotoryi

Do akcji Masz Głos, Masz Wybór dołączyliśmy na sam koniec. Pozostało już tylko jedno zadanie do wykonania "Urząd na piątkę". Zadanie to zbiegało się z działaniami, które podjęliśmy wcześniej, dotyczącymi sprawnego przepływu informacji między mieszkańcami a władzą samorządową.

W ramach akcji przeprowadziliśmy ankietę internetową, w której zadaliśmy mieszkańcom pytania zawarte w Karcie Pytań. Wyniki ankiety cały czas były dostępne, równiez dla urzędników.
Mimo krótkiego czasu udało się dzięki współpracy z Przewodniczącym  Rady Miasta wprowadzić kilka pozytywnych zmian głównie w obszarze jawności procesów decyzyjnych samorządu:

  1. W BIP Urzędu Miejskiego pojawiają się z kilkudniowym wyprzedzeniem zawiadomienia o terminie i miejscu posiedzeń komisji Rady Miejskiej (były tylko o sesjach)
  2. W informacji o planowanej sesji można znaleźć pełny porządek posiedzenia, z tytułami uchwał. Nie ma jeszcze jednak dostępnych projektów uchwał przed ich uchwaleniem (w BIP)
  3. W listopadzie na stronie Urzędu Miejskiego i w BIP  zaczęły się pojawiać  wideo-relacje z posiedzeń Rady Miejskiej (sesji i komisji)  . Co prawda nie w czasie rzeczywistym, ale już po dwóch dniach można obejrzeć zapis posiedzenia

Zostało jeszcze trochę do zrobienia, chociażby poprawienie warunków w Urzędzie Miasta dla załatwiających sprawy mieszkańców (otwarta toaleta, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, kącik zabaw dla dzieci) ale zadanie realizowane w ramach akcji nie kończy naszych działań. Obecnie rozpoczynamy cykl działań  z grupą seniorów złotoryjskich pt.”Zabierz głos”

pozdrowienia dla wszystkich uczestników i organizatorów 🙂