Pomiń menu

Masz Głos Masz Wybor 2013 w Rabce-Zdroju.

Forum Rdzawka już po raz 6 przyłącza się do kolejnej edycji ogólnopolskiej edycji akcji Masz Głos, Masz Wybór .Jesteśmy w akcji już od 2008 roku.

Forum Rdzawka już po raz 6 przyłącza się do kolejnej edycji ogólnopolskiej edycji akcji Masz Głos Masz Wybór .Jesteśmy w akcji już od 2008 roku.

Zobacz nasze sprawozdania z 2012 roku: Masz Głos Masz Wybór 2012 oraz Sprawozdanie końcowe za 2012

W edycji 2013 chcemy zrealizować 3 zadania, są to:

Dostępni samorządowcy

Zgoda i dialog budują. Ale jak budować, gdy szwankuje komunikacja? Gdy decyzje zapadają „za zamkniętymi drzwiami”.

Niedostatki w przepływie informacji wynikają zwykle z braku pomysłu na usprawnienie oraz nieświadomości, jak ważna jest komunikacja.

Chcemy pracować nadal nad zwiększeniem informacji o samorządowcach.

Inicjatywa lokalna

Wziąć sprawy w swoje ręce, nie czekać aż inni rozwiążą problem, zadeklarować własny wkład – inicjatywa lokalna to mechanizm dzięki, któremu mieszkańcy w ścisłej współpracy z władzami samorządowymi mogą zmieniać swoje otoczenie. Inicjatywa Integruje społeczność i pozwala organizować wydarzenia jednorazowe (np. festyn), cykliczne (ciekawe zajęcia w domu kultury) czy stworzyć coś namacalnego (np. zbudować parking).

Propozycję inicjatywy lokalnej zgłosimy w październiku 2013- podczas konsultacji programu współpracy na 2014 rok.

Zróbmy to razem!

Biblioteka zamykana jest za wcześnie? – zmieńmy godziny otwarcia! Dom kultury prowadzi nudne i nieatrakcyjne dla nas zajęcia? – zaproponujmy inne i razem stwórzmy nowy program. W szkolnej stołówce źle karmią? – zmodyfikujmy menu. Możemy też zakazać wjazdu rowerom do parku lub… znieść ten zakaz, przesunąć trasę linii autobusowej, a nawet decydować o godzinach pracy urzędu. Damy radę, to wcale nie jest takie trudne! A nikt inny nie wie lepiej czego potrzebujemy.

Chcemy by w naszej gminie powstał dokument określający konsultacje społeczne.