Pomiń menu

Pierwsze kroki samorządowców w cyfrowym świecie

Warsztaty komputerowe dla samorządowców w wieku 50+ prowadzone są nieodpłatnie przez Latarnika Polski Cyfrowej w ramach realizacji zadania Dostępni samorządowcy. Są dwa warunki uczestnictwa: ukończone 50 lat oraz chęć nauki nowych form komunikacji z mieszkańcami.

Mimo wcześniejszych deklaracji licznego przybycia na warsztaty komputerowe dla radnych i przewodniczących osiedli m. Zamościa na zajęciach w dniach 17 i 18 maja br. stawiło się trzy osoby (Bożena Orzechowska, Piotr Kurzępa, Jerzy Zacharow), które z chęcią i zaangażowaniem przystąpiły do nauki obsługi komputera. Podczas zajęć stwierdziliśmy, że komputer nawet lepiej niż puzzle może uczyć cierpliwości.

W czasie zajęć kursanci nauczyli się posługiwania myszką, wykorzystywania programu Word do pisania tekstów (przygotowaliśmy wnioski i podania ucząc się tym samym formatowania tekstu), jak również rozpoczęli swoją przygodę z Internetem. Poznali Google, a dzięki nim kolejne strony www, w tym stronę miasta, BIP, strony jednostek zależnych miasta, zaczęli również wyszukiwać informacje na swój temat. Jakież było ich zdziwienie, że na stronie BIPu naszego miasta podany jest ich mail, z którego oni sami nie potrafią korzystać i go nie obsługują.

Aby kontynuować naukę panowie postanowili pozyskać z Biura Rady Miasta dane do logowania do ich poczty elektronicznej i wówczas skontaktować się z nami, aby uczyć się czytania maili oraz ich wysyłania.

Pani Bożenka stwierdziła, że najbardziej jej by się przydało nauczenie się jak drukować dokumenty, stąd też umówiła się z nami na kolejne spotkanie, ale już u niej w Biurze Zarządu Osiedla.

W czasie zajęć kursanci byli częstowani domowym ciastem śliwkowo-jabłkowym i napojami.

Wartym podkreślenia jest fakt, iż dzięki staraniom pani Janiny Gąsiorowskiej (przewodniczącej Osiedla Orzeszkowej-Reymonta) oraz życzliwości pani dyrektor Teresy Sołowiej warsztaty odbywały się w sali komputerowej Zespołu Szkół nr III w Zamościu.