Pomiń menu

Eko wariacje: ożywiamy przestrzeń!

Jaki efekt przyniosło ostatnie wydarzenie? Czy mieszkańcy chcą wyjść z inicjatywą? Czy mieszkańcy chcą zmienić swoje otoczenie? Nie szukajcie odpowiedzi w mediach! Na te pytania najłatwiej znaleźć odpowiedź w osiedlowym sklepiku! Wiele pozytywnych komentarzy, wiele wypełnionych ankiet, dużo pomysłów i chęci ze strony słupszczan do podjęcia się tego zadania po wczorajszej akcji. Jest nam bardzo miło, że nie tylko my widzimy te problemy. Cieszymy się, że udało nam się zapalić do działania!

Podczas wtorkowego festynu mieszkańcy mogli zdobyć informacje dotyczące inicjatywy lokalnej, wypełnić ankietę dotyczącą parku. Dzięki Fundacji Rozwoju Lokalnego PARASOL Słupszczanie otrzymali również poradniki teleadresowe zawierające dane wszystkich instytucji w mieście i powiecie. Ankiety w dalszym ciągu można wypełniać w Punkcie Informacji Europejskiej na ul. Podgórnej 1/1 oraz niedługo w wersji online i w zaprzyjaźnionych instytucjach (MDK, SP7, PM1, sklep „U Ani”).

Podczas festynu odsłonięto ekologiczną grę planszową na ściętym pomniku przyrody – efekt pierwszych prac w zakresie ożywiania parku. Gra cieszy się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych, a dla rodziców jest inspiracją do lokalnego działania.

1 2 3 4 5 6 7 8