Pomiń menu

Wędrująca Estrada – odsłona 1

Razem z Zamojskim Domem Kultury oraz innymi zamojskimi organizacjami pozarządowymi rozpoczęliśmy wędrówkę po zamojskich osiedlach. W ramach swoich działań promujemy serwis internetowy NaprawmyTo, zachęcamy do podejmowania inicjatywy lokalnej, częstych kontaktów z radnymi oraz władzami miasta. Natomiast osoby w wieku 50+ zachęcamy do nauki obsługi nowych technologii, co może ułatwić im życie w dzisiejszym mieście.

Wędrująca Estrada 2013 jest wakacyjną propozycją  imprezy plenerowej adresowaną  do mieszkańców  Zamościa, której organizatorem jest Zamojski Dom Kultury.

W trakcie trwania pierwszej odsłony tej imprezy, która miała miejsce na Osiedlu im. Jana Zamoyskiego (10.07) promowaliśmy ideę akcji Masz głos, Masz wybór!, a dokładnie ubiegłoroczne zadanie, która trwa po dzień dzisiejszy: NaprawmyTo oraz dwa tegoroczne zadania, czyli Dostępni Samorządowycy oraz Inicjatywa Lokalna.

Rozmawialiśmy z mieszkańcami o konieczności podejmowania działań mających na celu poprawę ich komfortu życia nie tylko na osiedlu, ale i w mieście. Pokazywaliśmy na czym polega serwis NaprawmyTo i jak można za jego pomocą zgłaszać alerty, np. dot. dziur w drodze, nieświęcących latarni, zanieczyszczonego terenu czy też uszkodzonego planu zabaw. Tłumaczyliśmy również na czym polega podejmowanie inicjatywy lokalnej.

Jako, że lubimy gry i zabawy przygotowaliśmy również dla mieszkańców Osiedla im. J. Zamoyskiego quiz z wiedzy o naszym mieście oraz z podstawowej wiedzy informatycznej (jako, że tego dnia promowaliśmy również Program Polski Cyfrowej Równych Szans, który wspiera uczenie się osób w wieku 50+ korzystania z nowych technologii). Mieszkańcy śpiewająco odpowiadali na wszystkie pytania.

Warto podkreślić, iż jednym z założeń imprezy jest organziacja punktu SOS Potrzeb Społecznych, w ramach którego Radni Miasta Zamość oraz przedstawiciele Zarządów Osiedli udzielają porad oraz odpowiadają na nurtujące  pytania mieszkańcom swoich osiedli. Tak też było i wczoraj.

Kolejny przystanek Wędrującej Estrady 2013 to Osiedle E. Orzeszkowej (tereny rekreacyjne nad Łabuńką). Będziemy tam i my!