Pomiń menu

Wędrująca Estrada – odsłona 2

Wędrująca Estrada to projekt realizowany przez Zamojski Dom Kultury w ramach którego na zamojskich osiedlach organizowane są pikniki rodzinne, podczas których na dzieci i dorosłych czeka wiele atrakcji

W dniu 25 lipca Wędrująca Estrada dotarła na Osiedle im. E. Orzeszkowej w Zamościu. W jej ramach funkcjonował punkt SOS Potrzeb Społecznych, gdzie razem z przewodniczącymi zamojskich osiedli oraz radnymi członkowie Stowarzyszenia „Projekt-Europa” pełnili dyżur.

W jego ramach promowaliśmy ideę akcji Masz głos, Masz wybór, a dokładnie ubiegłoroczne zadanie, która trwa po dzień dzisiejszy: NaprawmyTo. – mówi Katarzyna Miska, członek zarządu stowarzyszenia- Promowaliśmy oczywiście także dwa tegoroczne zadania, których realizacji podjęliśmy się. Informujemy mieszkańców o możliwości podjęcia inicjatywy lokalnej oraz o możliwościach kontaktu z radnymi oraz władzami miasta.

Wielu mieszkańców było zainteresowanych serwisem NaprawmyTo, gdyż sami zauważają konieczność podejmowania działań mających na celu poprawę komfortu ich życia nie tylko na osiedlu, ale i w mieście.

Tak jak i uprzednio przygotowaliśmy dla mieszkańców Osiedla im. E. Orzeszkowej quiz z wiedzy o naszym mieście oraz z podstawowej wiedzy informatycznej (jako, że tego dnia promowaliśmy również Program Polski Cyfrowej Równych Szans, który wspiera uczenie się osób w wieku 50+ korzystania z nowych technologii) – informuje Barbara Kolbus, prezes zarządu stowarzyszenia – Chętnych do udziału w konkursie nie brakowało, w dodatku wszyscy wykazali się dużą wiedzą. W konkursie wzięli zarówno udział dorośli, jak i dzieci. Wszystkie dzieci, które niestety nie mogły wziąć udziału w konkursie zostały nagrodzone ekologicznym „maszgłosowym” długopisem.

Kolejny przystanek Wędrującej Estrady 2013 to Osiedle Słoneczny Stok. Będziemy tam i my!