Pomiń menu

Radny łaja sołtysa: Nie bądź obcokrajowiec, nie każ się uczyć swojego języka

Taki tytuł miał artykuł w Gazecie Wyborczej Pamiętacie kilka dni temu mój post  "Odpowiedź na prośbę o ujednolicenia adresów e-mail". Gazeta Wyborcza postanowiła bardziej wnikliwie zbadać sprawę. A efekty są poniżej.

Radni znają swoje obowiązki i prawa i zapewne nie życzyliby sobie, aby Pan ich pouczał – odpisał przewodniczący rady gminy w Starej Białej mieszkańcowi, który wnioskował, by rajcy mieli swoje adresy mailowe. W dodatku – ujednolicone.
Tym śmiałkiem jest Leszek Majczyna, sołtys Ulaszewa i Ludwikowa w podpłockiej gminie Stara Biała, o którego inicjatywach już nieraz pisaliśmy. Ostatnio – że zorganizował dla swoich mieszkańców kino plenerowe. Przedtem – że choć jest z miasta, to wrasta w społeczność swojego sołectwa, w Ludwikowie wybudował dom, zintegrował sąsiadów, a ci w ostatnich wyborach wybrali go zdecydowaną większością głosów na sołtysa.Majczyna jest z wykształcenia informatykiem, z zamiłowania – samorządowcem. Obie te „fuchy” łączy w swoich działaniach na rzecz lokalnej społeczności. Wprowadził np. sołecki system powiadamiania SMS-owego. I ludzie w obu wsiach dostają na komórki zarówno ważne informacje administracyjne, jak i wezwanie, by… chętni z rowerami stawili się o danej godzinie na wspólny rajd po Brudzeńskim Parku Krajobrazowym. Poza tym sołtys informacje rozsyła mailami – na jednym ze spotkań zebrał od ludzi adresy i teraz może powiadamiać do 300 osób naraz. Jak ostatnio, kiedy opornie szło wdrażanie tzw. ustawy śmieciowej – jeden mail i wszyscy wiedzieli, że worki na śmieci można pobrać u sołtysa, bo firma się nie wyrabiała z ich dostarczeniem do każdego gospodarstwa.

– Ja też dostaję maile od sąsiadów, to bardzo wygodna i szybka droga komunikacji – mówi Leszek Majczyna. – Dlatego wnioskowałem, żeby wszyscy radni w naszej gminie również mieli adresy mailowe, ujednolicone, czyli imię, nazwisko, „małpa”, i dalej jednakowo – starabiala.pl. W gminie bardzo dużo ludzi ma internet, komputery, a koszt wykonania takiej operacji jest bardzo mały.

Cały tekst: http://plock.gazeta.pl/plock/1,35710,14379995,Radny_laja_soltysa__Nie_badz_obcokrajowiec__nie_kaz.html#ixzz2b4Z8jo5x

Komentarze na FB https://www.facebook.com/leszek.majczyna i na portalu Gazety Wyborczej są jeszcze ostrzejsze.