Pomiń menu

Wierzbica – Moje Miejsce !!! Święto Samorządu w sołectwie Wierzbica.

Dnia 30 czerwca 2013 roku w naszej małej miejscowości odbyło się święto samorządu lokalnego połączone z „wiankami”.

W organizację przedsięwzięcia prócz naszej fundacji zaangażowały się bardzo aktywnie radna Iwona Gryc, sołtyska Maria Chmielewska , przedstawiciele rady sołeckiej oraz mieszkańcy wsi. Impreza odbyła się na „Dzikiej Plaży” pozyskanej w tym roku przez sołectwo na potrzeby wsi. Teren został dokładnie uprzątnięty przez mieszkańców a przy wodzie przywieziono i rozgarnięto piasek.

Konkurs na najładniejszy wianek z licznymi nagrodami, ognisko z kiełbaskami, przekąski przygotowane przez miejscowe gospodynie, tańce na świeżym powietrzu, puszczanie wianków na wodę oraz szereg innych atrakcji sprawiły że wszyscy świetnie się bawili i nie było czasu na nudę.

W trakcie świetnej zabawy mieszkańcy wsi mieli okazję spotkać się z przedstawicielami władz samorządowych, lepiej się poznać i wymienić pomysłami na rozwój sołectwa. Zaowocowało to kilkoma pomysłami na zajęcia w świetlicy oraz zorganizowaniem „sportowych niedziel” w trakcie których mieszkańcy wspólnie uprawiają sport, między innymi grają w piłkę nożną oraz siatkówkę. Kilkoro mieszkańców zadeklarowało pomoc w rozwoju świetlicy wiejskiej, wolontarystyczne prowadzenie zajęć dla dzieci i młodzieży.

Mamy nadzieję, że sukces naszej imprezy będzie prognostykiem sukcesu naszych działań na rzecz rozwoju świetlicy w Wierzbicy.

 

IMG_4932 IMG_4927 IMG_4926 IMG_4925 IMG_4922 IMG_4911 IMG_4929 IMG_4962 IMG_4950 IMG_4949 IMG_4947 IMG_4946 IMG_4945 wianki IMG_4962 III miejsce II miejsce I miejsce