Pomiń menu

Święto Samorządu Lokalnego w Malinie

W dniu 14.września b.r. w  Malinie, przy okazji dużej imprezy powiatowej "Śpiewające Wsie" grupa odnowy wsi, biorąca udział w akcji Masz Głos, Masz Wybór, zorganizowała obchody Święta Samorządu Lokalnego.

Do udziału w Święcie zaproszeni zostali wszyscy radni gminy Wisznia Mała. Nie wszyscy niestety przybyli, ale spora część była obecna. Pozostałych chyba odstraszyła pogoda, bo we wcześniejszych rozmowach telefonicznych potwierdzali swoje przybycie. No cóż…. można było zobaczyć, którym radnym bardziej zależy na bliższym kontakcie z mieszkańcami i wyborcami. Dziękujemy bardzo serdecznie tym, którzy znaleźli czas i ochotę by być razem z nami. Na imprezę przybyli również starosta powiatu trzebnickiego Robert Adach oraz wójt gminy Wisznia Mała Jakub Bronowicki.

swieto-samorzadu-lokalnego-featured

 

 

 

 

 

 

 

W czasie trwania imprezy, mieszkańcy mogli w dość swobodnej atmosferze pikniku poznać i porozmawiać z radnymi. Przygotowany był stół z informacjami o prawach mieszkańców, rozwieszone plakaty. Krótka informacja o obchodach Święta Samorządu oraz o zaproszeniu radnych i ich „oznakowaniu” naklejkami „jestem raną”/”jestem radnym” została również przekazana ze sceny do wszystkich obecnych. Zachęcano również w ten sposób do rozmów z przybyłymi przedstawicielami rady gminy.

 

2013-09-14-630 2013-09-14-629 2013-09-14-603