Pomiń menu

Debata o prawie głosu w TVP Kraków

W piątek TVP Kraków do swojego studia zaprosiła Burmistrza Zbigniewa Stradomskiego, Tadeusza Wilka - Przewodniczącego Rady, Tomasza Baluś - Inicjatywa §18. Dyskutowano o prawie głosu dla mieszkańców. Dziś prezentujemy zapis tej debaty.

Jak pamiętamy we wrześniu 2011 roku Inicjatywa §18, zaproponowała zmiany w Statucie Gminy Kalwaria Zebrzydowska. Po dwóch latach boju o prawo głosu dla mieszkańców inicjatywa zakończyła się dużym sukcesem pomysłodawców.

Czwartkowa Sesja była pierwszą na której mieszkańcy mogli zadawać pytania samorządowcom. Z tego wywalczonego prawa mieszkańcy skorzystali, pokazując też władzy jak wygląda społeczeństwo obywatelskie, które zabiera głos w ważnych sprawach, zadaje konkretne pytania ale i podpowiada rozwiązania.

Jednak tuż przed pytaniami ze strony mieszkańców Salę Sesyjną opuścił burmistrz Stradomski, co w konsternację wprowadziło wszystkich obecnych na Sali.

Warto też wspomnieć, że Sesja z prawem głosu dla mieszkańców spotkała się nie tylko z dużym zainteresowaniem samych mieszkańców, ale i lokalnych mediów. Na Sesji obecni byli reporterzy z TVP, Radia Kraków, Gazety Krakowskiej, Kroniki Beskidzkiej.

Ten temat bardzo mocno zainteresował TVP Kraków, jak i widzów tej telewizji. TVP postanowiła przygotować specjalny reportaż, jak i zaprosić do swojego studia gości z Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zaproszenie na debatę o prawie głosu dla mieszkańców otrzymali – Zbigniew Stradomski – burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej, Tadeusz Wilk – Przewodniczący Rady Miasta, Tomasz Baluś – Inicjatywa §18.

Tutaj debata : https://www.youtube.com/watch?v=_wBGr6vFpfU