Pomiń menu

Inspiracje nie śpią

Skoro nastał nowy rok przed nami spotkania partnerskie oraz kolejne spotkania z grupą roboczą i przedstawicielami Zarządu Infrastruktury Miejskiej. Szykują się nowe działania na rzecz Podgrodzia i kolejne inicjatywy lokalne!

W związku z tym, iż budżet miasta Słupska nie został w dalszym ciągu uchwalony – nie mamy jeszcze decyzji w sprawie budżetu obywatelskiego. Ale przed nami dwa spotkania z grupą roboczą dotyczące ostatecznego planu rewitalizacji parku, w których uczestniczyć będą pracownicy ZIM. Spotkania te mają wyłonić pomysły, rozwiązania zgłaszane przez mieszkańców w trakcie listopadowych konsultacji.

Trwają prace nad inicjatywą uchwałodawczą związaną z nadaniem parkowi nazwy. Całą kampanię poprzedzą otwarte spotkania, prelekcje z miłośnikami słupskiej historii, odbędą się plenerowe wystawy fotograficzne z udziałem zdjęć, pocztówek zebranych od mieszkańców, zostanie nakręcony reportaż ze wspomnieniami słupszczan. Wszystko to zostanie zakończone happeningiem w parku podczas nadania mu oficjalnej nazwy.

Zaplanowaliśmy na ten rok kolejne pikniki sąsiedzkie, happeningi, malowanie plansz do gier i wiele wiele innych. Przy wsparciu grupy roboczej planujemy kolejne przedsięwzięcia w trybie inicjatywy lokalnej na terenie Podgrodzia. Trwają przygotowania do konsultacji z mieszkańcami. W między czasie wolontariusze – studenci socjologii wesprą diagnozowanie obszaru.

A przy okazji chcieliśmy życzyć wszystkim dużo uśmiechu na co dzień oraz niegasnącej inspiracji i energii do działania 🙂