Pomiń menu

Aplikacja mobilna 'Poznaj swoich radnych!’ już dostępna!

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że aplikacja mobilna na smartfony "Poznaj swoich radnych!" jest już dostępna. Przypominam, że to m.in. dzięki tej inicjatywie nasza grupa została nominowana wraz z miastem do nagrody Super Samorząd pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Od roku 2011 najskuteczniejszym uczestnikom akcji Masz Głos, Masz Wybór – tym, którzy nie tylko doprowadzą do konkretnej zmiany, ale także do ścisłej współpracy mieszkańców z lokalnymi władzami – przyznawane są nagrody Super Samorząd. Z jednej strony nagroda służy wspieraniu organizacji, które często działając w trudnych warunkach, zachęcają mieszkańców do aktywności publicznej, ale także na docenieniu władz samorządowych, które nie boją się współpracy z mieszkańcami. Grupa Parlament Młodzieży realizuje zadanie Dostępni Samorządowcy.
Aplikacja zawiera sylwetki i dane kontaktowe (e-mail, telefon, daty i miejsca dyżurów) wszystkich radnych, a ponadto kontakt do władz miasta, młodzieżowego parlamentu oraz twórców aplikacji. Każda sylwetka radnego opatrzona jest zdjęciem (dzięki uprzejmości radnych oraz portalu cozadzien.pl).
Jej celem jest skrócenie dystansu między naszymi reprezentantami w Radzie a mieszkańcami, szczególnie młodymi ludźmi. To właśnie młodzież, dzięki swojej mobilności ma niebywałą okazję do zaprezentowania swoich oczekiwań i pomysłów względem radnych. Dzięki „Poznaj swoich radnych!” kontakt i informacje o dyżurach mamy na wyciągnięcie ręki – w swoich telefonach. Dostępność i jawność samorządowców to podstawowa zasada demokratyczna, dlatego tak bardzo zależy nam, aby telefony do radnych były ogólnodostępne. Pełni ona funkcje uzupełnienia Biuletynu Informacji Publicznej o treści, które już dawno powinny się tam znaleźć. Teraz każdy może skontaktować się ze swoim reprezentantem bezpośrednio. Pamiętajcie – radni są po to, aby dbać o interesy mieszkańców, wykorzystajmy więc okazję, aby zaprezentować im nasze potrzeby!
Aby pobrać plik należy zeskanować kod QR smartfonem (potrzebny jest do tego bezpłatny program np. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nocoboco.skanerqr&hl=pl) lub wejść na strone www.tnij.org/poznaj_radnych —> przycisk „Download Android App”. Po pobraniu należy kliknąć „Zainstaluj”. Program działa na smartfonach z systemem Android.
KOD QR: baner w załączniku
Program został stworzony dzięki bezpłatnej platformie ibuildapp.com, przez co (niezależnie od nas!) w niektórych zakładkach mogą pojawiać się reklamy. Twórcy ani grantodawcy nie uzyskują żadnych przychodów z pobranych egzemplarzy.
Co ważne – w pierwszej turze został ustanowiony limit pobrań aplikacji – tylko 100 osób może to zrobić używając kodu QR czy linku podanego na górze.
W sprawie usterek bądż probelmów technicznych proszę o kontakt: Mateusz Wojcieszak, tel. 793-638-701, [email protected]plakat