Pomiń menu

Wiosna, ach to ty!

Wraz z pierwszymi powiewami wiosny nadchodzą do nas dobre wiadomości i nowe pomysły. Dostaliśmy długo wyczekiwaną odpowiedź ws. rozrośniętych gałęzi, w poniedziałek odbędą się dwa spotkania: pierwsze, to spotkanie z partnerami ws. wydarzeń kulturalnych i obywatelskich na nadchodzące miesiące oraz ws. podjęcia współpracy z dwoma nowymi organizacjami, które chcą ożywiać z nami Podgrodzie. Drugie zaś to spotkanie mieszkańców nowym Ogrodnikiem Miejskim i przedstawicielami Zarządu Infrastruktury Miejskiej.

Drugie spotkanie pomoże nam wypracować ostateczny kompromis ws. rewitalizacji parku oraz mamy nadzieję, poznamy terminy, w których prace będą przeprowadzane. Dostaliśmy pismo ws. rozrośniętych gałęzi, które utrudniają życie mieszkańców. Dobra wiadomość jest taka, że ZIM wystąpił o dodatkowe fundusze. Nasuwa się tylko pytanie, kiedy przystąpią do pracy. Ważne jest to, że problem w końcu zaistniał i wyszukiwane są rozwiązania zamiast podawania krążącej wszędzie informacji, że nie ma na jakieś działanie środków. Pismo poniżej.

Wraz z wolontariuszami przygotowujemy się do wydarzeń plenerowych:
– doszkalamy się i planujemy podczas warsztatów animacji czasu wolnego,- przygotowujemy niezbędnik mieszkańca, który zawierać będzie w sobie najważniejsze informacje dotyczące miasta,
– zaczynamy spacery wraz z mieszkańcami na Podgrodziu, podczas których wyłapujemy usterki, niedogodności i zgłaszamy interwencje do odpowiednich służb
– w każdym miesiącu od marca odbędzie się większa impreza plenerowa (m.in. Jare Gody, Dzień Ziemi, Dzień  Dziecka, Noc Kupały, itp.)
– od czerwca wracamy z piknikami sąsiedzkimi
– rozpoczynamy od maja projekt: historyczne podgrodzie
– od marca ruszamy również z Podwórkową Akademią Zabaw. Wraz z wolontariuszami zaprosimy wszystkich dużych i małych z terenu Podgrodzia na zabawowe popołudnia, pełne ruchu i uśmiechu.

001