Pomiń menu

Prace rewitalizacyjne rozpoczęły się na dobre ?!

W parku widać już małe zmiany, stare chodniki znikają i widać pierwszych robotników. Czyżby prace rewitalizacyjne ruszyły na dobre? Jaki będzie ich zakres i czy uda się postawić w parku fontannę? Jaki będzie finał lokalnej inicjatywy?

Podczas spotkań konsultacyjnych ustalono, że w pierwszej kolejności wymianie musi ulec nawierzchnia, czyli płytki chodnikowe (dotychczasowa zagraża bezpieczeństwu), bardzo ważna jest również mała infrastruktura, czyli: zwiększona ilość ławek, koszy na śmieci i postawienie koszy na psie odchody. Remontowana będzie również infrastruktura podziemna, ponieważ przy większych deszczach w niektórych miejscach woda w parku zbiera się i nie ma odpływu.  Tymczasem dostaliśmy odpowiedź od Miejskiego Ogrodnika, z której wynika, że każdy etap prac będzie konsultowany z mieszkańcami. Jak będzie wyglądał dialog w praktyce?

Kilka wstępnych informacji:
– nastąpi inwentaryzacja infrastruktury podziemnej
– zostanie przygotowana instalacja pod fontannę
– zrobione zostaną odpływy na deszczówkę
– zwiększona zostanie ilość lapm
– klosze w starych lampach zostaną oczyszczone
– zostanie przygotowane przyłącze energetyczne pod fontannę (wnioskować będziemy również o przyłącze energetyczne na potrzeby wydarzeń kulturalnych i integracyjnych)
– zostanie wyrównana i wymieniona nawierzchnia (chodniki)
– zwiększona zostanie ilość małej infrastruktury (ławki, kosze na śmieci, kosze na psie odchody)
– prace pielęgnacyjne na pomnikach przyrody w tym m.in. przycięcie przeszkadzających mieszkańcom gałęzi zostaną wykonane po 15 października

zim CAM00831-001 CAM00832-001 CAM00833-001 CAM00835-001 CAM00836-001 CAM00837-001