Pomiń menu

Dzielimy się doświadczeniami. Spotkanie dwóch Super Samorządów: Puławy-Zamość

25 czerwca o godz. 10.00 w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym odbędzie się spotkanie przedstawicieli samorządu, organizacji pozarządowych oraz instytucji miejskich i naukowych z Zamościa oraz przedstawicieli samorządu Puław. Celem spotkania jest zapoznanie się z doświadczeniami dot. wdrażania budżetu obywatelskiego w Puławach.

Przypomnijmy, że w Puławach budżet obywatelski został wdrożony w 2013 roku (na rok 2014), w tym roku ruszyła jego druga edycja.
W roku 2014 wprowadzonych zostało kilka istotnych zmian w regulaminie budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy Puław po raz pierwszy mogą zgłaszać oprócz projektów o charakterze lokalnym, również projekty ogólnomiejskie. Ponadto po raz pierwszy Puławianie będą mogli zagłosować na wybrane przez siebie projekty lokalne i ogólnomiejskie nie tylko w sposób tradycyjny w siedzibie Urzędu Miasta, ale również za pośrednictwem internetu.
Zwiększyła się również kwota przewidziana w budżecie Miasta Puławy na rok 2015 i wynosi ogółem 1 mln 700 tys. zł, w tym: 1 mln 200 tys. zł na projekty lokalne tj. 300 tys. zł na każdy z czterech rejonów miasta, 500 tys. zł na projekty ogólnomiejskie.
Podobnie jak w pierwszej edycji, czynne i bierne prawo wyborcze mają już szesnastoletni mieszkańcy Puław.
Do budżetu obywatelskiego Puławy 2015 zgłoszono 91 projektów.