Pomiń menu

Ruszyliśmy! Dobre dobrego początki!

Szkolenia w Warszawie, kampania profrekwencyjna w wyborach do Europarlamentu, przygotowania do I KONGRESU MŁODYCH w Gminie Szemud - tak wiec ruszyliśmy!

W dniach 25-27 kwietnia Pełnomocnik naszego Stowarzyszenia Młodzi dla Regionu brał udział w warsztatach ogólnopolskiej akcji „Masz głos, masz wybór” prowadzonej przez Fundację Batorego. Jako Stowarzyszenie bierzemy udział w projekcie „Nasza Gmina, Nasza Sprawa” prowadzonym przez toruńską Pracownię Zrównoważonego Rozwoju. Fotorelację ze szkoleń umieściliśmy na swojej stronie: https://www.facebook.com/MlodziDlaRegionu/posts/528569790587846

Mamy nadzieję, że udział w akcji pomoże młodzieży z Gminy Szemud pokazać, iż gmina też jest nasza!

Pierwłebnoszym zadaniem jakie czekało na nas po powrocie było zorganizowanie kampanii profrekwencyjnej przed wyborami do Europarlamentu. Dzięki wsparciu koalicji Masz głos, masz wybór pokazaliśmy mieszkańcom, że oni również mają wpływ.

Bojano

Do młodzieży z gminy docieramy głównie za pośrednictwem facebook.com tak więc utworzyliśmy drugie już w historii naszego Stowarzyszenia wydarzenia pt. NIE BĄDŹ DURNY, IDŹ DO URNY! Tym razem była to EURO-URNA.
Także zgodnie z hasłem kampanii masz-głosu: Głosuj i wybierz posłankę lub posła, którzy myślą tak jak Ty!
https://www.facebook.com/events/2182096785262384/

 

Plakaty, ulotki oraz naklejki promujące udział w wyborach znaleźć można było w bez mała każdym zakątku gminy. Ulotki oprócz tych widocznych na tablicy rozdawane były do wypożyczanych książek w Bibliotece Publicznej Gminy Szemud, a reszta plakatów rozwieszona w Urzędzie Gminy i innych miejscach publicznych.

10313603_537031533075005_5622957283188448244_nPodsumowując frekwencję w Euro-wyborach stwierdzić można, że wynik mamy typowo przeciętny. Według danych PKW frekwencja wyborcza w Gminie Szemud wyniosła 25.10%, a więc niewiele więcej od średniej krajowej. Cieszy natomiast fakt, że były też lokale, które zaprezentowały się na tle gminy godnie, a więc:

Bojano z frekwencją 34.75%
oraz Koleczkowo z frekwencją powyżej 30%.

W porównaniu ze średnią krajową, frekwencje w tych dwóch lokalach wyborczych możemy więc uznać za dobre. :)W ten oto sposób zachęcaliśmy mieszkańców Gminy Szemud do dokonania własnego wyboru.

Pora więc zabrać się do naszego projektu – Nasza gmina, nasza sprawa!

PLAKAT-ogół

Wspomniane na początku szkolenia nie poszły na marne. Według rad Pracowni Zrównoważonego Rozwoju planujemy teraz przeprowadzenie diagnozy potrzeb mieszkańców, w szczególności młodzieży (jak to nasza nazwa Stowarzyszenia wskazuje 🙂 ).
W tym celu przygotowujemy ankiety, której wyniki będą podstawą do dyskusji na I KONGRESIE MŁODYCH w Gminie Szemud.

Wydarzenie to zaplanowaliśmy na 28 czerwca 2014 roku, w sobotę po zakończeniu roku szkolnego, jednak o szczegółach będziemy jeszcze z pewnością informować!

P.S. Już teraz zapraszamy na nasz Kongres! 🙂