Pomiń menu

Piątek 13-ego

Pechowy? Nie dla wszystkich! Wypada zazwyczaj parę razy w roku, w bieżącym będzie jeszcze jeden w grudniu. U jednych budzi przerażenie, inni machają ręką, większość nawet nie wie, że jest bądź dowiaduje się przypadkiem. Dlaczego akurat wrześniowy był całkiem pozytywnym dniem? 

Powodem tego szczęścia była wizyta wolontariuszy Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowym. Do Olsztynka zjechało 170 wolontariuszy, którzy zostali podzieleni na trzy grupy realizujące trzy różne projekty.

Pierwsza grupa pracowała w siedzibie Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin. Wolontariusze pomalowali pomieszczenia, zamontowali meble, a także odnowili podjazd dla osób niepełnosprawnych i bramy wjazdowe. Podobne zadania wykonywała grupa, która odwiedziła Dom Dla Dzieci „Nad Jeziorem”.  Wolontariusze sadzili zieleni wokół budynku, montowali meble w pokojach dzieci i odnawiali sale. Trzecia grupa zorganizowała warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży w Miejskim Domu Kultury. Zorganizowano zabawy artystyczno-ekologiczne oraz wspólnie z młodzieżą oczyszczono brzeg jeziora Jemiołowskiego. W samym budynku MDK wolontariusze odnowili dwie klatki schodowe, a także zamontowali meble biurowe i świetlicowe.

Sprzątanie ścieżki  (1)Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy działa od 1996 roku i wspiera prace na rzecz dobra publicznego w obszarach tematycznych takich jak: edukacja, rozwój lokalny i ochrona dziedzictwa kulturowego. Wyjazdy pracowników połączone z wolontariatem to integracja i zabawa, sposób na oderwanie się od codziennych, „bankowych” zajęć. Jest to także wielka wartość wniesiona do małych społeczności i dowód na to, że przez kilka godzin wspólnie można naprawdę wiele zrobić. Od początku funkcjonowania projektu odbyło się już 40 takich wyjazdów, mówi Krzysztof Kaczmar, prezes Zarządu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy, koordynującej program wolontariatu pracowniczego banku. Dzięki zaangażowaniu ponad 4 000 wolontariuszy pomoc dotarła do prawie 8400 osób z całej Polski. Takie wyjazdy cieszą się dużą popularnością wśród naszych pracowników.