Pomiń menu

Pierwsze koty za płoty. Spotkanie z młodzieżą

Akcja Konin rozpoczęła dzisiaj kampanię profrekwencyjną przed wyborami samorządowymi 2014 w konińskich szkołach ponadgimnazjalnych. Gościliśmy dzisiaj u klasy III d w II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego.

W poprzednich wyborach samorządowych frekwencja w Koninie wyniosła 40,34%, uznaliśmy więc, że warto w okresie kampanii wyborczej porozmawiać z młodzieżą, która zagłosuje pierwszy raz na kandydatów do Rady Miasta co sądzą o samorządzie i jak ważne są to dla nich decyzje i pokazać przy okazji nasz serwis Konin.MamPrawoWiedziec.pl , którego wszyscy mogą czerpać informacje na temat prac Rady Miasta mijającej kadencji. Wszystkie spotkania w konińskich liceach i wnioski z nich opiszemy na koniec naszej kampanii, a przez następne dwa tygodnie będziemy tutaj tylko sygnalizować tematy poruszone w czasie naszych spotkań.

Spotkanie z III d było dla nas spotkaniem testowym, otwierającym cykl naszych wizyt w szkołach. Przygotowaliśmy prezentację, która jak się później okazało była tylko tłem do dyskusji, która wywiązała się prawie od samego początku. Zastanawialiśmy się wspólnie dlaczego warto/nie warto chodzić na wybory i na bieżąco zapisywaliśmy to na tablicy. Przy okazji poruszyliśmy tez kilka innych tematów, które interesowały III np. koniński budżet obywatelski, Młodzieżowa Rada Miasta.

IMG_3853_Fotor_Collage