Pomiń menu

Słupski budżet obywatelski – wyniki

Znane są wyniki II edycji Słupskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku złożono 8171 ważnych głosów (czyli prawie dwa razy więcej niż w roku ubiegłym - 4997).

Gratulujemy wszystkim wnioskodawcom, ponieważ w tym roku działo się naprawdę sporo wokół SBO. I świadczy też o tym frekwencja. W 2013 roku oddano 4997 ważnych głosów, w tym 8171. Także mamy zmianę nie tylko ilościową, ale też i jakościową – zgłoszenie zadania wymagało złożenia pełnego wniosku wraz z opisem zadania, budżetem i podpisami osób popierających, czego nie uświadczyliśmy w 2013 roku (wtedy wystarczył mail z nazwą zadania). Wymagało to większego zaangażowania. W 2013 roku było 127 zgłoszonych propozycji a w tym tylko (lub aż) 44. Grupy wnioskodawców organizowały różnego rodzaju eventy, happeningi, aby zebrać jak największą liczbę głosów. Teraz pozostaje tylko czekać na realizację inwestycji. Zgodnie z regulaminem powinny odbyć się spotkania konsultacyjne z wnioskodawcami (o co zabiegaliśmy) a sprawozdania finansowe i merytoryczne inwestycji urząd miasta winien umieścić na stronie internetowej do końca marca 2016 r. Od poniedziałku mieszkańcy będą mogli wypełnić ankietę ewaluacyjną dotyczącą tegorocznego budżetu, którą przygotowaliśmy, aby przygotować rekomendacje do zasad na kolejny rok.
Pełna lista wniosków: http://www.slupsk.pl/aktualnosci/14230.html

__

Na koniec przyszłego tygodnia przewidziano zakończenie prac renowacyjnych w parku przy ul. Powstańców Warszawskich – jednej z inwestycji realizowanej w ramach pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego. Jako wnioskodawcy bardzo się cieszymy i już szykujemy wydarzenie plenerowe na tą okazję. Dzięki akcji stowarzyszenia, mieszkańców i radnych zostały przywrócone alejki zewnętrzne w parku.

2 1 3 4 5