Pomiń menu

Internetowa akcja profrekwencyjna : Idę na wybory, bo..

Jak powszechnie wiadomo, każdy powód jest dobry, aby wziąć udział w wyborach. Dlatego postanowiliśmy wykorzystać portal społecznościowy - Facebook, aby każdy mógł pochwalić się swoim osobistym powodem, dla którego w najbliższą niedzielę pójdzie do urny.

Akcja zaczęła się dokładnie 11 listopada i ma na celu – po pierwsze, przypomnienie wszystkim, że już w najbliższą niedzielę powinni udać się do lokali wyborczych, by tam oddać swój głos na kandydata do Rady miasta, gminy, powiatu, na Prezydenta, Burmistrza czy Wójta. Po drugie – chcemy, aby każdy mógł pochwalić się swoim własnym powodem do głosowania pokazując tym samym, że powodów jest tak wiele jak ludzi w Polsce – każdy jest inny, ale jednakowo ważny.

Idę na wybory, bo

Pierwsze wpisy już pojawiły się na facebooku i mamy nadzieję, że będzie ich coraz więcej, a „przypominajka” w takiej postaci sprawi, że w Opolu frekwencja wyborcza będzie wyższa przynajmniej o 1-2%. Nie zaprzestajemy działań, aby stworzyć w naszym mieście prawdziwe społeczeństwo obywatelskie, dla których udział w wyborach nie będzie tylko zbędnym prawem, ale przywilejem i obywatelskim obowiązkiem.

PAMIĘTAJMY! Tylko biorąc udział w wyborach będziemy mieli prawo do oceniania, rozliczania i monitorowania pracy naszych miejskich i powiatowych radnych, przedstawicieli w sejmiku wojewódzkim oraz włodarza miasta. MASZ GŁOS – MASZ WYBÓR!

MWMG_Wybory2014_GW_250x1794_podglad