Pomiń menu

Świętuj Niepodległość i głosuj świadomie – Gdańsk 2014

Uczniowie Gimnazjum nr 48 akcję propagującą udział w wyborach samorządowych zorganizowali podczas obchodzenia Święta Niepodległości.

W ramach akcji „Masz Głos” uczniowie Gimnazjum nr 48 w Gdańsku uczestniczyli w trzech formach propagowania udziału w wyborach samorządowych:

Po pierwsze wszyscy uczniowie w szkole odbyli zajęcia  dotyczące wyborów i konieczności korzystania z obywatelskiego prawa do głosowania i kandydowania. Swoją wiedzę następnie mieli przekazywać osobom pełnoletnim zachęcając do odwiedzenia lokalów wyborczych 16 listopada 2014 roku.

Po drugie grupa uczniów w okolicach szkoły zorganizowała mały event, podczas którego rozwieszane były plakaty na rzecz wysokiej frekwencji wyborczej oraz odbywane rozmowy z przechodniami, w których zachęcano do udziału w głosowaniu.

Największą akcją było trzecie działanie. Zdecydowaliśmy się wykorzystać do jego organizacji obchody Święta Niepodległości w Gdańsku. Podczas uroczystej Parady Niepodległości zachęcaliśmy widzów do udziału w wyborach rozdając przy okazji specjalnie przygotowane na ten cel ulotki.

akcja Masz Głos, Masz Głos w opinii jej uczestników zakończyła się pełnym sukcesem. Była bardzo interesującym i potrzebnym przeżyciem. Gimnazjum nr 48 w Gdańsku na pewno przyłączy się do podobnych wydarzeń w przyszłości.

Pozdrawiamy Wszystkich zaangażowanych!