Pomiń menu

Wybierz świadomie, ściąga dla wyborców

Chcesz wziąć udział w wyborach samorządowych? Nie wiesz na kogo oddać swój głos? Masz już swoich faworytów, ale nie znasz dokładnie ich programu? Dla Słupszczan przygotowaliśmy małą ściągę.

Prace nad portalem http://glosuje.slupsk.pl dobiegły końca. Komitety przesłały już ostatnie materiały o kandydatach, teraz to mieszkańcy ocenią starania o fotel prezydenta czy miejsce w radzie. Znajdziecie tam quiz samorządowy, podstawowe informacje o nadchodzących wyborach oraz przewodnik wyborczy po Słupsku, w którym można znaleźć informacje o wszystkich komitetach, ich programach oraz kandydatach do rady miasta. Wszelkie materiały zamieszczone na portalu pochodzą od komitetów wyborczych.

Przygotowując portal chcieliśmy ułatwić Słupszczanom podjęcie decyzji. Zbieraliśmy informacje od września. Zależało nam na tym, aby stworzyć miejsce, gdzie będą umieszczone wszystkie programy kandydatów na urząd prezydenta, czy obietnice wyborcze kandydatów do rady miejskiej. To dobry sposób na to, aby w czasie trwania kadencji i tuż po jej zakończeniu rozliczać przedstawicieli władz samorządowych z kredytu zaufania, którym obdarzają ich wyborcy – mówi Robert ChomickiPraca z komitetami układała się różnie. Były komitety, które dostarczały wszystkie informacje od razu, były też takie, które nie przesłały żadnych. Bardzo nas dziwi takie podejście, ponieważ szczególnie w okresie wyborczym kandydaci chcą dać się poznać mieszkańcom. Czasy kiedy głosowało się na nazwiska powoli mijają, wyborcy są coraz bardziej krytyczni i starają się świadomie podejmować decyzję. Inna kwestia to frekwencja wyborcza.

Portal został przygotowany w ramach zadania: Głosuj świadomie.

Wolontariusze zachęcali również w ubiegłym tygodniu do pójścia na wybory, rozdając ulotki, wieszając plakaty, rozmawiając ze Słupszczanami.