Pomiń menu

Wybory trwają! Sprawdź ich dostępność.

Wybory się jeszcze nie skończyły! W wielu miastach i miasteczkach odbędzie się druga tura wyborów na wójta/burmistrza/prezydenta. Jeszcze mamy możliwość zadbać o dostępność wyborów dla osób starszych i z niepełnosprawnościami.

W ramach projektu LogoPWPełnosprawny wyborca chcemy zachęcić osoby z niepełnosprawnościami i osoby starsze do wzięcia udziału w głosowaniu. W pierwszej turze wyborów spotkaliśmy się z wieloma nieprawidłowościami zarówno w przygotowaniach lokali wyborczych (rzekomo dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami), jak i przebiegu samego głosowania.

Brak odpowiedniego miejsca do tajnego głosowania, niepasujące nakładki w alfabecie Braille, a przede wszystkim dezinformacja, to problemy, jakie zaobserwowaliśmy. Sami do końca nie byliśmy świadomi, że problem jest tak duży. Takie nieprawidłowości w sposób oczywisty wyłączają osoby z niepełnosprawnościami z udziału w życiu publicznym i społecznym.

Zachęcamy Państwa do przyłączenia się do akcji Pełnosprawny wyborca i wspólnego działania! Jako RZECZNIK DOSTĘPNYCH WYBORÓW, każda osoba/organizacja, która wyrazi chęć zaangażowania się w działania informacyjne i profrekwencyjne otrzyma od nas wsparcie w postaci materiałów informacyjnych (Informator pełnosprawnego wyborcy) i konsultacji merytoryczne (Infolinia 12 350 64 24).

Na stronie www.pelnosprawnywyborca.firr

<http://www.pelnosprawnywyborca.firr> znajdziecie Państwo wersje elektroniczne naszych materiałów. Aby otrzymać kilka egzemplarzy Informatora (z którego część informacji na pewno przyda się przy okazji kolejnych wyborów) należy zgłosić się mailowo na adres [email protected] <mailto:[email protected]>

Zapraszam do współpracy, gdyż razem z pewnością możemy więcej!