Pomiń menu

Pierwsza sesja Rady Miejskiej w Słupsku

Uczestniczyliśmy w inauguracyjnej sesji Rady Miejskiej w Słupsku. Głównym celem  było ustalenie składu prezydium. Na sesji obecny był również nowy prezydent elekt Robert Biedroń.

Przewodniczącą Rady została Beata Chrzanowska, która była w radzie już w poprzednich kadencjach.

– Wielu z nas może nie satysfakcjonować wynik wyborów prezydenckich, ale musimy to zostawić za sobą i odkreślić przeszłość grubą kreską. Czeka wszak na nas dużo wyzwań, bo ustępujący prezydent zostawił nam sporo niemiłych niespodzianek. Jestem jednak dobrej myśli – komentowała nowa przewodnicząca.

Radna Beata Chrzanowska nie udzieliła nam odpowiedzi na nasza ankietę skierowaną w czerwcu do wszystkich radnych, mamy jednak nadzieję z w tej kadencji komunikacja będzie lepsza. Radni znają działania Stowarzyszenia oraz otrzymują od nas wskazówki które wypracowaliśmy na podstawie ankiet z mieszkańcami.

Na radzie wystąpił także nowy prezydent elekt Robert Biedroń, który uzyskał  15308 głosów głosów.

– Najbliższa kadencja zarówno rady, jaki i prezydenta, to nadzieja na zmiany, na lepsze życie dla wszystkich słupszczan. Wierzę, że uwolnimy się od animozji i staniemy się współpracownikami. Razem możemy zrobić dużo dla Słupska – mówił Robert Biedroń.

Wiemy już, że Robert Biedroń chce przeprowadzić konsultacje z zainteresowanymi środowiskami na temat osób które miałyby objąć najwyższe stanowiska. Swoją prezydenturę rozpocznie od opracowania księgi otwarcia oraz przeprowadzenia audytu czyli przegląd tego, jak wyglądają finanse i sytuacja kadrowa we wszystkich instytucjach, które podlegają prezydentowi.

W czasie przerwy przekazaliśmy radnym zaproszenia na konferencję „Mądrość wspólnoty. Lokalna społeczność ekspertem w planowaniu miasta”, która odbędzie się 4 grudnia. Na spotkanie zostali zaproszeni również przedstawiciele Zarządu Infrastruktury Miejskiej oraz Wydziału Inwestycji i Rozwoju Miasta, mieszkańcy, organizacje pozarządowe.

Radni kadencji 2014-2018 są na ten moment już  dostępni ponieważ na stronie miasta pojawiła się dziś aktualna lista nazwisk oraz  maile.  Niestety nie wszyscy radni podali do siebie bezpośredni numer telefonu. Napiszemy do nich w tej sprawie, mamy nadzieję, że będą na te maile odpowiadać.

W tym tygodniu nowo wybrani radni otrzymają od nas informacje o przeprowadzonej ankiecie oraz rekomendacje w ramach akcji Dostępni samorządowcy – podsumowanie kadencji. Wiemy, że większość  kojarzy nasze działania i liczymy na współpracę

IMG_8902 IMG_8908 IMG_8912