Pomiń menu

Maraton Pisania Projektów do Budżetu Obywatelskiego w Tczewie

Serdecznie zapraszamy na Maraton Pisania Projektów, bezpośrednio związany z Budżetem Obywatelskim naszego miasta. Zaczynamy o godzinie 11:00 w najbliższą sobotę (24.01.) w biurze Fundacji Pokolenia (ul. Obrońców Westerplatte 6) w Tczewie.

Podczas wydarzenia (od 11.00 do 17.30) będzie można skorzystać z indywidualnego doradcy, który przedstawi założenia tegorocznego budżetu obywatelskiego, odpowie na pytania i udzieli wsparcia merytorycznego przy stworzeniu koncepcji projektu.

W trakcie spotkanie wykorzystana zostanie metoda Otwartej Przestrzeni (Open Space). Odbędą się dwie dyskusje, podczas których mieszkańcy i mieszkanki będą mogli wymienić się pomysłami na zmiany w swoim otoczeniu oraz znaleźć sojuszników działań.

Celem spotkania jest danie przestrzeni mieszkańcom Tczewa do dyskusji, wzajemnej wymiany poglądów i wiedzy na temat problemów i rozwiązań dla Tczewa w kontekście Budżetu Obywatelskiego na rok 2015.

Harmonogram spotkania:

11.00-12.30 – pierwszy warsztat metodą Open Space

16.00-17.30 – drugi warsztat metodą Open Space

Więcej o metodzie Otwartej Przestrzeni pod tym linkiem http://konsultacje.um.warszawa.pl/content/otwarta-przestrzen-open-space

 Maraton Pisania Projektów jest organizowany przez przedstawicieli i przedstawicielki czterech organizacji pozarządowych (Fundacji Pokolenia, Stowarzyszenia Przestrzeń Kultury ZEBRA, Tczewskiej Inicjatywy Rowerowej i Ruchu inicjatyw Obywatelskich Tczewa), biorących udział w pracach nad regulaminem budżetu obywatelskiego w ramach akcji Masz Głos, Masz Wybór.

Maraton_Projektów_Plakat