Pomiń menu

Ruszył tegoroczny budżet obywatelski w Szamotułach!

Pokazujemy mieszkańcom w jaki sposób wypełnić wniosek i starać się o lokalną zmianę.

Ruszył tegoroczny budżet obywatelski w Szamotułach!

Budżet obywatelski czy budżet partycypacyjny to wspólna część całej społeczności.

W tym jedynym przypadku mamy możliwość zdecydowania na co zostaną wydane, nasze, bo miejskie pieniądze. Czyli obywatele decydują, co jest najpotrzebniejsze i gdzie zmiany powinny rozpocząć się w pierwszej kolejności.

Mieszkańcy zgłaszają propozycje projektów, następnie w wyniku głosowania wybrane zostaje jedno lub kilka zadań, które będą realizowane z przyznanej puli.

Im więcej osób wie o tym czym jest budżet partycypacyjny, tym więcej informacji zwrotnej uzyskują samorządy. Nawet jeśli dane zadanie nie zostanie zrealizowane, wskazany zostaje problem, a to powinno wymuszać podjęcie konkretnych działań w przygotowaniu budżetu miasta oraz ustalanie priorytetów. Nawiązujemy dialog z władzami, a to stanowi świetny fundament dla budowanie społeczeństwa obywatelskiego.

Na przykładzie jedno z naszych projektów pokazujemy jak można wypełnić wniosek w ramach tegorocznego budżetu. Na pytania odpowiadamy pod adresem [email protected]

Wniosek może być wzbogacony o załączniki, ekspertyzy jednym słowem całą dokumentacje, jaką uda Wam się zebrać opracowując swój pomysł.
Pamiętajcie zaangażujcie lokalną społeczność!

Kejter_Szamotulski_Formularz-wniosku-v_1

Więcej o budżecie można przeczytać tutaj:

https://lepszeszamotuly.wordpress.com/category/budzet-obywatelski/

MGMW_infografika_Budzet_2-560x943